Challenger Poznań: Andriej Kapaś ciągle bez zwycięstwa

Andriej Kapaś pozostaje bez zwycięstwa w głównej drabince zawodów rangi ATP Challlenger Tour w 2017 roku. We wtorek Polak przegrał po trzysetowej walce z Serbem Pedją Krstinem w I rundzie turnieju Poznań Open.

Rafał Smoliński
Andriej Kapaś Materiały prasowe / ADVANTAGE 2100 / Na zdjęciu: Andriej Kapaś

Zabrzanin otrzymał od organizatorów dziką kartę i bardzo dobrze wszedł w mecz. Po przełamaniu w gemie otwarcia miał kilka szans podwyższyć wynik na 3:0, lecz Serb obronił się. Do końca seta nie było już żadnych break pointów i w 10. gemie Andriej Kapaś (ATP 478) wykorzystał premierową okazję na zwieńczenie partii.

W drugim secie do akcji wkroczył notowany na 276. miejscu Pedja Krstin, który w zeszłym sezonie wygrał challengera w San Luis Potosi. 22-letni tenisista zdominował naszego reprezentanta w wymianach i błyskawicznie wysunął się na 5:0. Po zmianie stron dopiął swego i wykorzystał pierwszego setbola.

Serbski zawodnik chciał pójść za ciosem na początek decydującej odsłony i prowadził już nawet z przewagą przełamania. Kapaś obudził się jednak i odrobił stratę. Szansy na zwycięstwo pozbawił się jednak w dziewiątym gemie, kiedy w wyniku kilku prostych błędów oddał podanie do zera. Krstin wygrał ostatecznie 4:6, 6:1, 6:4 i to on spotka się z oznaczonym "trójką" Czechem Adamem Pavlaskiem.

Awans do II rundy uzyskał także rozstawiony z piątym numerem Czech Jan Satral. Reprezentant naszych południowych sąsiadów, który ma już za sobą debiut w Pucharze Davisa, zwyciężył we wtorek Brazylijczyka Guilherme'a Clezara 7:6(7), 6:0.