ATP Stuttgart: Benoit Paire ćwierćfinałowym rywalem Jerzego Janowicza, Tomas Berdych pokonał Bernarda Tomicia

Benoit Paire w dwóch setach pokonał Petera Gojowczyka i w ćwierćfinale rozgrywanego na trawie turnieju ATP World Tour 250 w Stuttgarcie zagra z Jerzym Janowiczem. Kolejną parę 1/4 finału utworzyli Tomas Berdych i Feliciano Lopez.

Marcin Motyka
PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG

Benoit Paire nie ukrywa, że nienawidzi grać na nawierzchni trawiastej. Mimo to w tegorocznej edycji turnieju ATP w Stuttgarcie spisuje się doskonale. W czwartek Francuz wywalczył awans do ćwierćfinału tej imprezy. W znakomitym stylu w zaledwie 52 minuty pokonał 6:2, 6:4 Petera Gojowczyka.

- Jestem bardzo zadowolony. Spodziewałem się trudnego meczu, bo grałem z Peterem w challengerach i zdawałem sobie sprawę, że to trudny rywal. Nie gram dobrze na trawie, więc awans do ćwierćfinału uznaję za sukces - powiedział 28-latek z Awinionu, który w czwartkowym meczu posłał dziewięć asów, przy własnym serwisie zdobył 35 z 46 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany oraz uzyskał cztery breaki.

Paire, który drugi raz w karierze znalazł się w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu rozgrywanego na trawie (poprzednio w 2012 roku w Den Bosch), o 1/2 finału powalczy z Jerzym Janowiczem. Będzie to trzecie spotkanie na poziomie ATP World Tour pomiędzy tymi tenisistami. Oba (w 2015 roku w Montpellier i w Sankt Petersburgu) wygrał Polak. Prócz tego w sezonie 2011 zagrali ze sobą również w challengerze w Salzburgu i wówczas zwyciężył Francuz.

Piątkowy mecz Janowicza z Paire'em został zaplanowany na korcie centralnym. Rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 17:30. - Janowicz to trudny rywal, z którym nie gra się łatwo. On na trawie gra świetnie, był w półfinale w Wimbledonu. Ja natomiast nie przepadam za tą nawierzchnią - ocenił reprezentant Trójkolorowych.

Tomas Berdych w świetnym stylu zainaugurował swoje zmagania na trawie w sezonie 2017. W czwartek rozstawiony z numerem trzecim Czech wygrał 7:6(4), 6:2 z groźnym na zielonej nawierzchni Bernardem Tomiciem, podwyższając na 5-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Australijczykiem.

Po porażkach Rogera Federera i Grigora Dimitrowa Berdych, aktualnie 13. tenisista świata, to najwyżej klasyfikowany tenisista, jaki pozostał w Mercedes Cup 2017. W 1/4 finału Czech zmierzy się z Feliciano Lopezem, z którym ma bilans 6-6, ale jedyny rozegrany pojedynek na trawie (w 2014 roku na kortach Queen's Clubu) przegrał. Hiszpan w II rundzie pokonał w trzech setach Jeremy'ego Chardy'ego.