Challenger Szymkent: Andriej Kapaś przegrał starcie kwalifikantów

Andriej Kapaś już po pierwszym meczu w głównej drabince zakończył występ w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w kazachskiej miejscowości Szymkent.

Rafał Smoliński
Andriej Kapaś Materiały prasowe / ADVANTAGE 2100 / Na zdjęciu: Andriej Kapaś

We wtorek na korcie numer 7 spotkali się dwaj tenisiści, którzy w poniedziałek udanie przeszli przez trzystopniowe eliminacje. Faworytem zdawał się być Andriej Kapaś (ATP 427), zajmujący wyższą pozycję w światowym rankingu od Ilji Wasiliewa (ATP 583).

Zabrzanin dobrze wszedł w mecz. Pierwszego seta otworzył i zakończył przełamaniem, zwyciężając pewnie 6:3. Jednak w kolejnych odsłonach górą był już Rosjanin. W drugiej partii wygrał on od stanu 1:2 trzy gemy rzędu, zaś decydującego seta rozpoczął od prowadzenia 3:0.

Po 118 minutach Wasiliew pokonał Polaka 3:6, 6:3, 6:1 i w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z "trójką" Niemcem Yannickiem Hanfmannem (ATP 220). Kapaś zdobył na kazachskiej mączce trzy punkty do rankingu ATP.

Shymkent Challenger, Szymkent (Kazachstan)