ATP Genewa: Andriej Kuzniecow pokonał Thomaza Bellucciego w meczu otwarcia

Andriej Kuzniecow wygrał mecz otwarcia tegorocznej edycji rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Genewie. W niedzielę Rosjanin w trzech setach pokonał Thomaza Bellucciego.

Marcin Motyka
PAP/EPA / DEAN LEWINS

Turniej ATP w Genewie wraz z odbywającą się równolegle imprezą w Lyonie będzie dla tenisistów ostatnim sprawdzianem formy przed Rolandem Garrosem. Zawody rozpoczęły się w niedzielę, a zakończą w sobotę 27 maja, dzień przed startem paryskiej lewy Wielkiego Szlema.

W dniu otwarcia rozegrano tylko jeden mecz głównej drabinki. Andriej Kuzniecow wygrał 3:6, 6:4, 6:1 z mistrzem Banque Eric Sturdza Geneva Open sprzed dwóch lat Thomazem Belluccim.

Pojedynek trwał 115 minut. Kuzniecow zapisał na swoim koncie pięć asów, trzy podwójne błędy serwisowe, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał pięć z 13 break pointów i łącznie zdobył 99 punktów, o 21 więcej od rywala.

Kuzniecow, którym tym samym podwyższył na 3-1 bilans konfrontacji w głównym cyklu z Brazylijczykiem, w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem trzecim Albertem Ramosem. Z Hiszpanem dotychczas grał dwukrotnie i oba spotkania wygrał.

W niedzielę rozegrano również decydujące mecze kwalifikacji. Awans do głównej drabinki wywalczyli Mischa Zverev, Roberto Marcora, Daniel Altmaier i Franko Skugor.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)