ATP Rzym: Dominic Thiem ponownie pokonał Pablo Cuevasa. Jack Sock na drodze Rafaela Nadala

W powtórce z madryckiego półfinału Dominic Thiem znów pokonał w dwóch setach Pablo Cuevasa i awansował do III rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Rzymie. Swój mecz wygrał także Jack Sock, który będzie przeciwnikiem Rafaela Nadala.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / SERGIO BARRENECHEA

W sobotę było 6:4, 6:4 dla Austriaka, ale na etapie półfinału Mutua Madrid Open. W środę Dominic Thiem i Pablo Cuevas znów spotkali się ze sobą na ceglanej mączce i tym razem skończyło się na dwusetowej wygranej wyżej notowanego z tenisistów.

Urugwajczyk może sobie pluć w brodę, że nie wykorzystał swoich szans w partii otwarcia. Dwukrotnie prowadził z przewagą przełamania, a w 10. gemie podawał nawet po zwycięstwo w secie, lecz za każdym razem oddał serwis. Thiem wygrał premierową odsłonę po tie breaku, zaś w drugiej partii był lepszy o jednego breaka i triumfował 7:6(4), 6:4. Austriak o ćwierćfinał powalczy w czwartek z Samem Querreyem.

Rozstawiony z "piątką" Milos Raonić pokonał Tommy'ego Haasa 6:4, 6:3. Doświadczony Niemiec walczył bardzo dzielnie, ale nie zdołał przełamać serwisu Kanadyjczyka. Po meczu kibice pożegnali 39-latka owacją na stojąco. Dla Haasa był to bowiem ostatni w karierze występ w międzynarodowych mistrzostwach Włoch. Raonić o miejsce w ćwierćfinale zagra w czwartek z Tomasem Berdychem.

Jack Sock rozegrał kolejną trzysetówkę, ale pokonał Jiriego Veseliego 6:4, 3:6, 7:6(1). W decydującej odsłonie Czech miał w ostatnich gemach wielką szansę na przełamanie, lecz Amerykanin uratował się i rozstrzygnął mecz na swoją korzyść. W czwartek zmierzy się z Hiszpanem Rafaelem Nadalem, który celuje w ósme mistrzostwo na Foro Italico.

Rozstawiony z 16. numerem Alexander Zverev pewnie zwyciężył Serba Viktora Troickiego 6:3, 6:4. W czwartkowej sesji dziennej rywalem zdolnego Niemca będzie pogromca Andy'ego Murraya i faworyt gospodarzy, Fabio Fognini.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)