WTA Stambuł: Elina Switolina w półfinale, Cagla Buyukakcay nie obroni tytułu

Ukrainka Elina Switolina pokonała 6:4, 6:4 Rumunkę Soranę Cirsteę i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Stambule.

Łukasz Iwanek
PAP/EPA / STRINGER

Rozstawiona z numerem pierwszym Elina Switolina (WTA 13) w drodze do półfinału w Stambule straciła jednego seta. Przegrała go do zera w I rundzie z Wiktorią Kamienską. Następnie odprawiła dwie Rumunki, Alexandrę Cadantu i Soranę Cirsteę (WTA 66). Ukrainka pozostaje w grze o trzeci tytuł w sezonie (Tajpej, Dubaj).

W meczu z Cirsteą Switolina obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama cztery razy przełamała rywalkę. Ukrainka zdobyła 29 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W turnieju nie ma już reprezentantek gospodarzy. Basak Eraydin (WTA 257) postraszyła Irinę-Camelię Begu (WTA 33), ale przegrała 6:2, 6:7(5), 1:6. W trwającym dwie godziny i 45 minut spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po siedem przełamań. Turczynka popełniła osiem podwójnych błędów, z czego sześć w II secie.

Tytułu nie obroni Cagla Buyukakcay (WTA 181), która uległa 4:6, 6:4, 2:6 Elise Mertens (WTA 65). Belgijka zamieniła na przełamanie siedem z 13 okazji i zdobyła 96 ze 177 rozegranych punktów. 21-latka z Hamont-Achel awansowała do drugiego półfinału w tym roku (po Hobart).

Jana Cepelova (WTA 97) zakończyła marsz 16-letniej Diany Jastremskiej (WTA 420). Słowaczka wróciła z 2:6, 2:5 i zwyciężyła 2:6, 7:6(4), 6:4 po dwóch godzinach i 43 minutach walki. W III secie Rosjanka z 2:4 wyrównała na 4:4, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła dwa punkty.

W półfinale Switolina zmierzy się z Cepelovą (bilans 3-1 dla Ukrainki). Begu zagra z Mertens, której w lutym uległa w Pucharze Federacji.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup, Stambuł (Turcja)

Jana Cepelova (Słowacja) - Diana Jastremska (Ukraina, WC) 2:6, 7:6(4), 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Stambule?