ATP Marrakesz: Tommy Robredo w 1/8 finału, Nicolas Almagro i Martin Klizan odpadli w I rundzie

Tommy Robredo w dwóch setach pokonał Serhija Stachowskiego i awansował do 1/8 finału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Marrakeszu. Już w I rundzie odpadli Nicolas Almagro i Martin Klizan.

Marcin Motyka
PAP/EPA / MARK R. CRISTINO

Choć sezon gry na kortach ziemnych nazywany jest "europejskim", został zainaugurowany w Afryce, w marokańskim Marrakeszu, gdzie w poniedziałek rozpoczął się turniej rangi ATP World Tour 250. Turniej Grand Prix Hassan II to jedyna impreza głównego cyklu rozgrywana na kontynencie afrykańskim. Marrakesz w roli miasta-gospodarzy tych zmagań w zeszłym roku zastąpił Casablankę, gdzie tenisiści rywalizowali od sezonu 1986.

W meczu otwarcia tegorocznej edycji zmagań Jan-Lennard Struff okazał się lepszy od kwalifkanta, Taro Daniela. Niemiec zwyciężył 4:6, 6:3, 6:1 w 128 minut i w kolejnej fazie zmierzy się z lepszym z pary Amine Ahouda - Marcel Granollers.

To, co najciekawsze, działo się jednak popołudniu. W meczu dnia zmierzyli się ze sobą dwaj tenisiści operujący jednoręcznym bekhendem - Tommy Robredo, mistrz Grand Prix Hassan II z 2013, i Serhij Stachowski, który do głównej drabinki musiał przebijać się przez eliminacje.

Robredo, który w dwóch poprzednich startach w tym turnieju zawsze dochodził do finału (sezony 2001 i 2013), wygrał 6:4, 6:4, serwując jednego asa, ani razu nie dając się przełamać, a samemu uzyskując dwa breaki. W II rundzie Hiszpan zmierzy się z najwyżej rozstawionym Grigorem Dimitrowem.

Nie powiodło się natomiast innemu hiszpańskiemu weteranowi, próbującemu odbudować dawną wysoką pozycję, Nicolásowi Almagro. 31-latek z Murcji w dwóch setach przegrał z Radu Albotem. Mołdawianin, zeszłoroczny triumfator Challengera w Poznaniu, o ćwierćfinał powalczy z Carlosem Berlocqiem bądź z Benoitem Paire'em, turniejową "szóstką".

Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem drugim Alberta Ramosa został Laslo Djere, który niespodziewanie wyeliminował Martina Klizana. Pokonanie aktualnie notowanego na 36. miejscu w rankingu ATP Słowaka to dla Serba największe zwycięstwo w karierze i zarazem pierwsze na poziomie ATP World Tour.

Grand Prix Hassan II, Casablanca (Maroko)