WTA Monterrey: Francesca Schiavone napsuła krwi Andżelice Kerber, pierwsze zwycięstwo Carli Suarez od Australian Open

Andżelika Kerber nie miała łatwej przeprawy z Francescą Schiavone w I rundzie turnieju WTA International w Monterrey. Niemka triumfowała dopiero po trzech setach. Swój pierwszy mecz od Australian Open wygrała natomiast Carla Suarez.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Andżelika Kerber, która powróciła do Monterrey po trzech latach nieobecności, potrzebowała godziny i 40 minut, aby skruszyć opór posiadającej dziką kartę Francescy Schiavone. Przypomnijmy, że w trakcie turnieju w Hobart 36-letnia Włoszka ogłosiła, że ten sezon będzie ostatnim w jej karierze.

Kerber zwyciężyła 4:6, 6:0, 6:4 i awansowała do II rundy, w której zmierzy się z Mandy Minellą, pogromczynią Elicy Kostowej. - W pierwszym secie miałam kłopoty z odnalezieniem własnego rytmu uderzeń, ponieważ moja rywalka grała naprawdę dobrze - powiedziała Niemka. - W kolejnym meczu postaram się być bardziej agresywna. Poza tym chcę czerpać radość z gry. Wydaje mi się, że nigdy wcześniej z nią nie grałam.

Carla Suarez, która z powodu kontuzji ramienia nie wystartowała w Brisbane, Sydney i Dubaju oraz nie broniła tytułu w Dosze, wygrała we wtorek pierwszy mecz singlowy od wielkoszlemowego Australian Open. Hiszpanka pokonała Alison van Uytvanck 6:2, 6:4 i w kolejnej rundzie zmierzy się z Sarą Sorribes. - Cały czas nie jestem w stu procentach gotowa do gry - powiedziała 25. tenisistka świata. - Gdy doznaje się kontuzji, powrót nigdy nie jest łatwy. Czuję się jednak dobrze. Myślę, że rozegrałam całkiem przyzwoite spotkanie.

Broniąca tytułu Heather Watson spędziła we wtorek na korcie dwie godziny i 54 minuty. Brytyjka wygrała pierwszego seta 6:2 w starciu z Niną Stojanović, natomiast w tie breaku drugiego wypracowała sobie dwa meczbole - jednego przy własnym podaniu. Finalnie 124. tenisistka świata przegrała dodatkową rozgrywkę 7-9 i o awans do II rundy musiała walczyć w trzeciej odsłonie, w której triumfowała 6:4.

Kolejną rywalką Brytyjki będzie rozstawiona z numerem szóstym Jekaterina Makarowa, która pokonała Denisę Allertovą 6:4, 6:3. Warto dodać, że Rosjanka dopiero po raz pierwszy w karierze zdecydowała się na występ w tych zawodach.

Kristie Ahn, która przeszła pomyślnie eliminacje, wygrała we wtorek swój pierwszy w karierze mecz w głównej drabince turnieju WTA. Amerykanka zamieściła zabawny post na Twitterze.

24-letnia reprezentantka USA zmierzy się w II rundzie z Anastazją Pawluczenkową, najbardziej utytułowaną tenisistką w historii meksykańskich zawodów.

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)

Kristie Ahn (USA, Q) - Jana Cepelova (Słowacja) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Która z tenisistek awansuje do ćwierćfinału?