Cykl ITF: Sandra Zaniewska bez rewanżu w finale imprezy w Hammamet

Sandra Zaniewska nie wygrała turnieju ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach ziemnych w tunezyjskim Hammamet. W niedzielnym finale lepsza od Polki po trzysetowym pojedynku okazała się Włoszka Camilla Scala.

Rafał Smoliński

W zeszłym tygodniu Camilla Scala (WTA 537) nie dała katowiczance żadnych szans w meczu II rundy, zwyciężając pewnie 6:0, 6:3. W niedzielę Włoszka wygrała po trzysetowym pojedynku, dzięki czemu znów sięgnęła po tytuł na tunezyjskiej mączce.

Sandra Zaniewska (WTA 522) bardzo dobrze weszła w mecz. Po trzech przełamaniach wygrała partię otwarcia 6:1, jednak w dwóch kolejnych lepsza okazała się rywalka. Reprezentantka Italii błyskawicznie odskoczyła na 4:1 w drugim secie, zaś w trzecim trzykrotnie odebrała serwis Polce. Po 111 minutach zwyciężyła ostatecznie 1:6, 6:3, 6:2.

Za występ w Hammamet Scala otrzyma kolejne 12 punktów do rankingu WTA, natomiast Zaniewska powiększy swój dorobek o siedem punktów. Obie panie pozostaną jeszcze w Tunezji na przyszły tydzień.