WTA Indian Wells: Jelena Janković rywalką Venus Williams, awans Lucie Safarovej

Serbka Jelena Janković pokonała 6:2, 3:6, 6:3 Amerykankę Irinę Falconi i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Pierwszy mecz w turnieju wygrała również Czeszka Lucie Safarova.

Łukasz Iwanek
PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Jelena Janković (WTA 51) to była liderka rankingu i zdobywczyni 15 singlowych tytułów w głównym cyklu. Jeden z nich wywalczyła w Indian Wells w 2010 roku. Na otwarcie 16. występu w imprezie, Serbka pokonała 6:2, 3:6, 6:3 Irinę Falconi (WTA 96). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Janković popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Naliczono jej 16 kończących uderzeń i 38 niewymuszonych błędów. Amerykanka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 40 pomyłek. W II rundzie Serbka zmierzy się z Venus Williams (WTA 13), z którą ma bilans meczów 7-6.

Lucie Safarova (WTA 40) wygrała 6:3, 6:2 z Larą Arruabarreną (WTA 72). W ciągu 90 minut Czeszka zaserwowała osiem asów, zdobyła 22 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 17 break pointów. Kolejną rywalką finalistki Rolanda Garrosa 2015 będzie Coco Vandeweghe (WTA 22), z którą wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów.

Katerina Siniakova (WTA 42) pokonała 4:6, 6:4, 6:4 Monę Barthel (WTA 95). W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu było 11 przełamań, z czego sześć na korzyść 20-latki z Hradec Kralove. Obie tenisistki popełniły po sześć podwójnych błędów, ale Czeszka zaserwowała też cztery asy, podczas gdy Niemka ani jednego. Obie miały udany styczeń. Siniakova zdobyła tytuł w Shenzhen, a Barthel doszła do IV rundy Australian Open. W sobotę Czeszka zagra z Carlą Suarez (WTA 24), której w ubiegłym roku urwała seta w I rundzie Rolanda Garrosa.

Shelby Rogers (WTA 59) wygrała 6:4, 7:6(4) z Jennifer Brady (WTA 77) w starciu dwóch reprezentantek gospodarzy. W drugim secie wyżej notowana Amerykanka wróciła ze stanu 3:5. Andrea Petković (WTA 79) wygrała osiem gemów z Vanią King (WTA 91), gdy ta skreczowała z powodu kontuzji lewej kostki. W II rundzie Niemka zmierzy się ze swoją rodaczką Andżeliką Kerber (WTA 2), z którą ma bilans meczów 3-7.

Julia Görges (WTA 50) wróciła z 1:4 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:2 Ajlę Tomljanović (WTA 664). Niemka obroniła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 21 z 26 punktów przy drugim podaniu rywalki. W sobotę 28-latka z Bad Oldesloe zagra z Samanthą Stosur (WTA 18), z którą wygrała cztery z pięciu dotychczasowych meczów. Dla Tomljanović był to drugi występ w głównym cyklu po ponad rocznej nieobecności spowodowanej kontuzją barku. Oceane Dodin (WTA 58) popełniła 10 podwójnych błędów i przegrała 2:6, 4:6 z Pauline Parmentier (WTA 62).

Pauline Parmentier (Francja) - Oceane Dodin (Francja) 6:2, 6:4
Shelby Rogers (USA) - Jennifer Brady (USA, WC) 6:4, 7:6(4)
Marino Duque (Kolumbia, Q) - Patricia Maria Tig (Rumunia, Q) 6:4, 0:6, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Indian Wells?