ATP Sao Paulo: Pablo Cuevas rozpoczął walkę o trzeci tytuł z rzędu, Fabio Fognini z Pablo Carreno o półfinał

Broniący tytułu Pablo Cuevas w dwóch setach pokonał Facundo Bagnisa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Sao Paulo. Pablo Carreno wygrał z Joao Souzą i o półfinał powalczy z Fabio Fogninim.

Marcin Motyka
PAP/EPA / Antonio Lacerda

Pablo Cuevas wrócił do miejsca, gdzie od 2014 roku nie poniósł ani jednej porażki w singlu. Urugwajczyk, mistrz dwóch ostatnich edycji turnieju ATP w Sao Paulo, ma szansę, by zapisać się w historii jako pierwszy w dziejach trzykrotny mistrz tej imprezy. W czwartek postawił ku temu pierwszy krok. W spotkaniu II rundy nie dał szans Facundo Bagnisowi, wygrywając 6:2, 6:2.

Cuevas dominował na korcie od początku do końca. W ciągu 64 minut gry posłał trzy asy, po trafionym pierwszym podaniu wygrał 23 z 26 rozegranych akcji, ani razu nie został przełamany, uzyskał cztery breaki oraz łącznie zdobył 57 punktów, o 18 więcej od rywala.

W 1/4 finału Brasil Open rozstawiony z numerem trzecim Urugwajczyk zagra z Diego Schwartzmanem, z którym w głównym cyklu ma bilans 1-2. Argentyńczyk w czwartek w meczu przerywanym przez opady deszczu w takim samym stosunku jak Cuevas wygrał z Geraldem Melzerem.

Z turniejem pożegnał się już ostatnie reprezentant gospodarzy, Joao Souza. Brazylijczyk w II rundzie nie sprostał Pablo Carreno. Hiszpan, który w ubiegłym tygodniu znakomicie spisywał się w Rio de Janeiro (wygrał zmagania w deblu i dotarł do finału w singlu), zwyciężył 6:4, 6:2 w godzinę i pięć minut.

Najwyżej rozstawiony Carreno w ciekawie zapowiadającym się ćwierćfinale zagra z Fabio Fogninim. Tenisista z San Remo we włoskim meczu II rundy po dwóch rozgrywkach tie breakowych wyeliminował kwalifikanta Alessandro Giannessiego.