ATP Rio de Janeiro: Albert Ramos pokonał Fabio Fogniniego. Dominic Thiem - pogromca Serbów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS COCH /
PAP/EPA / LUKAS COCH /

Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Dusana Lajovicia w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Rio de Janeiro. Do ćwierćfinału awansowali też Albert Ramos, który wygrał z Fabio Fogninim, i Diego Schwartzman.

W tegorocznej edycji turnieju ATP w Rio de Janeiro Dominic Thiem jawi się jako pogromca tenisistów z Serbii. W I rundzie Austriak wyeliminował Janko Tipsarevicia, natomiast w środowym spotkaniu II rundy okazał się lepszy od Dusana Lajovicia. Rozstawiony z numerem drugim Thiem ponownie zwyciężył bez straty seta. 26-latka z Belgradu ograł w stosunku 6:2, 7:5.

- Jestem zadowolony z tego zwycięstwa, ponieważ na korcie czułem się tak, jakbym grał o piątej rano - powiedział Thiem, który w ciągu 77 minut gry zdobył 72 proc. rozegranych punktów przy własnym serwisie, ani razu nie został przełamany, a sam uzyskał trzy breaki.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Thiema nie będzie kolejny tenisista z Serbii, lecz reprezentant Argentyny Diego Schwartzman. W pierwszym meczu trzeciego dnia zmagań na korcie im. Gustavo Kuertena 24-latek z z Buenos Aires pokonał 6:4, 7:6(1) Federico Delbonisa, rewanżując się rodakowi za ubiegłoroczną porażkę w I rundzie Rio Open.

Sfrustrowany, popełniający wiele błędów i momentami wręcz nieporadny - takiego Fabio Fogniniego zobaczyli sympatycy tenisa w środę. Prezentując taką dyspozycję, Włoch nie mógł wygrać z Albertem Ramosem. Wynik 6:2, 6:3 na korzyść Hiszpana wydawał się być i tak najniższym wymiarem kary.

Oznaczony numerem piątym Ramos w 1/4 finału stanie naprzeciw Nicolasa Kickera. Argentyńczyk w meczu dwóch kwalifikantów wygrał 6:3, 6:3 z Arthurem de Greefem, pogromcą z I rundy broniącego tytułu Pablo Cuevasa.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia) ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,461 mln dolarów środa, 22 lutego

II runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 2) - Dusan Lajović (Serbia) 6:2, 7:5 Albert Ramos (Hiszpania, 5) - Fabio Fognini (Włochy) 6:2, 6:3 Diego Schwartzman (Argentyna) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:4, 7:6(1) Nicolas Kicker (Argentyna, Q) - Arthur de Greef (Belgia, Q) 6:3, 6:3