ATP Madras: Roberto Bautista zatrzymał Benoita Paire'a, pierwszy finał 20-letniego Daniła Miedwiediewa

Roberto Bautista w dwóch setach pokonał Benoita Paire'a w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Madrasie. O tytuł Hiszpan zagra z Daniłem Miedwiediewem, który awansował do pierwszego finału w głównym cyklu.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV

Benoit Paire imponował w tegorocznej edycji turnieju ATP w Madrasie. W trzech pierwszych meczach Francuz grał znakomicie i stracił ledwie 20 gemów. Ale w sobotnim półfinale z Roberto Bautistą pokazał swoje najgorsze oblicze. Był nieskuteczny, nerwowy i popełniał wiele błędów. Prezentując taką dyspozycję, nie miał prawa wygrać z solidnym Hiszpanem.

Tym samym Bautista, który sobotni mecz zakończył wygraną 6:3, 6:3, powtórzył osiągnięcie z 2013 roku, kiedy to także wystąpił w finale Aircel Chennai Open. Łącznie 28-latek z Castellon ma w dorobku 12 meczów o tytuł w głównym cyklu, z których wygrał cztery.

O mistrzostwo zmagań w Madrasie Hiszpan zagra z Daniłem Miedwiediewem. Rosjanin w 1/2 finału był o krok od porażki z Dudim Selą, jednak w dziesiątym gemie drugiego seta kończącym bekhendem po linii obronił piłkę meczową i ostatecznie zwyciężył 4:6, 7:6(2), 6:2.

Dla 20-letniego Miedwiediewa (w sobotę cztery asy, cztery przełamania i 26 zagrań kończących), to pierwszy w karierze finał w głównym cyklu. Wywalczył go w zaledwie szóstym turniejowym występie.