Mistrzostwa WTA: 18. z rzędu wygrana "Bucie". Mattek-Sands i Safarova pierwszymi finalistkami

Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarova zostały pierwszymi finalistkami rozgrywanych w Singapurze Mistrzostw WTA. W sobotnim pojedynku pokonały najwyżej rozstawione Caroline Garcię i Kristinę Mladenović 6:3, 7:5.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / CJ GUNTHER

Francuzki miały swoje szanse i gdyby je wykorzystały, to wynik spotkania z pewnością byłby inny. Jednak w pierwszym secie szybko oddały przewagę przełamania i przegrały trzy ostatnie gemy. Z kolei w drugiej partii zmarnowały prowadzenie 5:2 i aż trzy piłki setowe.

Po 89 minutach Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarova zwyciężyły Caroline Garcię i Kristinę Mladenović 6:3, 7:5. To ich 18. wygrana z rzędu. Wcześniej "Bucie" sięgnęła po tytuły w US Open, Pekinie i Wuhanie.

W niedzielę Mattek-Sands i Safarova powalczą o triumf w Mistrzostwach WTA. Ich przeciwniczkami będą Rosjanki Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina, które pokonały broniące trofeum Szwajcarkę Martinę Hingis i Hinduskę Sanię Mirzę 3:6, 6:2, 10-6.

Mistrzostwa WTA, Singapur (Singapur)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 7 mln dolarów
sobota, 29 października

półfinał gry podwójnej:

Bethanie Mattek-Sands (USA, 3) / Lucie Safarova (Czechy, 3) - Caroline Garcia (Francja, 1) / Kristina Mladenović (Francja, 1) 6:3, 7:5

Wyniki i tabele Mistrzostw WTA

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarova wygrają Mistrzostwa WTA?