ATP Szanghaj: 15. wygrana Murraya nad Simonem. 20. finał ATP Masters 1000 Brytyjczyka

Andy Murray pokonał Gillesa Simona 6:4, 6:3 i awansował do finału turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. W niedzielę przeciwnikiem Brytyjczyka będzie Hiszpan Roberto Bautista.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / WU HONG

Wielkiej finezji na korcie nie było - Andy Murray odniósł pewne zwycięstwo nad Gillesem Simonem. Wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Było dużo długich wymian, sporo błędów i wiele przełamań.

W partii otwarcia panowie rozegrali 10 gemów i aż siedem z nich zakończyło się przełamaniami. Ponieważ wicelider rankingu ATP dwukrotnie utrzymał podanie, to on zapisał na swoje konto całego seta.

Lepiej serwis obu zawodników funkcjonował w drugiej odsłonie. Murray rozpoczął co prawda od prowadzenia 5:1, ale Francuz rzucił się od odrabiania strat i wygrał dwa gemy z rzędu. Na powrót do gry było już jednak za późno i po 103 minutach tenisista z Wysp zwyciężył pewnie 6:4, 6:3.

Statystyki meczu Gillesa Simona z Andym Murrayem Statystyki meczu Gillesa Simona z Andym Murrayem
Murray poprawił na 15-2 bilans pojedynków z Simonem. W niedzielę wystąpi w 20. finale zawodów rangi ATP World Tour Masters 1000 i powalczy o 41. trofeum w głównym cyklu. Jego rywalem będzie Roberto Bautista, który wyeliminował Novaka Djokovicia. Hiszpan w dwóch poprzednich starciach z Brytyjczykiem (Wimbledon 2014, Monachium 2015) nie ugrał nawet seta.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)