WTA Tiencin: Swietłana Kuzniecowa ostudziła zapędy Donny Vekić, Rosjanka wciąż w grze o Singapur

Swietłana Kuzniecowa pokonała Donnę Vekić i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach twardych w Tiencinie. Rosjanka wciąż liczy się w walce o kwalifikację do Mistrzostw WTA w Singapurze.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / ROLEX DELA PENA

Aby zachować matematyczne szanse na kwalifikację do Mistrzostw WTA, Swietłana Kuzniecowa w Tiencinie potrzebuje dojść co najmniej do finału, co przy dobrym wyniku w przyszłotygodniowym turnieju w Moskwie pozwoliłoby jej wskoczyć do pierwszej "ósemki" sezonu.

W I rundzie Rosjanka bez problemów poradziła sobie z Pauline Parmentier, jednak o awans do ćwierćfinału nie było już tak łatwo, zwłaszcza w pierwszej odsłonie. Donna Vekić objęła prowadzenie 2:0, ale Kuzniecowa szybko odrobiła straty, a po chwili to ona miała przewagę przełamania. Dwukrotnej mistrzyni wielkoszlemowej nie udało się jednak wykorzystać swojego serwisu, by zakończyć całą partię na swoją korzyść.

20-letnia Chorwatka obroniła jedną piłkę setową i doprowadziła do remisu, jednak dobra passa nie trwała długo. Ósma singlistka rankingu WTA ponownie przejęła inicjatywę i w 12. gemie dopięła swego. Równie szczęśliwa dla Kuzniecowej była także końcówka II seta, kiedy to Vekić po trzech prostych błędach straciła podanie i to Rosjanka po 99 minutach walki zeszła z kortu jako zwyciężczyni.

W ćwierćfinale turniejową "dwójkę" czeka pojedynek z Naomi Osaką, która wyeliminowała w środę kwalifikantkę Lucie Hradecką.

Trzech setów do awansu potrzebowała ubiegłoroczna finalistka tych zawodów, Danka Kovinić. Po nieudanej pierwszej partii, pełnej niewymuszonych błędów, reprezentantka Czarnogóry opanowała sytuację i w kolejnych dwóch odsłonach nie dopuściła Shelby Rogers do głosu.

Danka Kovinić (Czarnogóra) - Shelby Rogers (USA, Q) 2:6, 6:1, 6:2
Naomi Osaka (Japonia) - Lucie Hradecka (Czechy, Q) 6:2, 7:6(4)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Tiencinie?