WTA Taszkent: nie będzie czeskiego finału, Nao Hibino o krok od obrony tytułu

Nao Hibino pokonała Denisę Allertovą w półfinale turnieju WTA na kortach twardych w Taszkencie i w sobotę stanie przed szansą obrony tytułu zdobytego przed rokiem.

Kacper Kowalczyk
PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE

Przez cały tydzień Kristyna Pliskova prezentuje znakomitą formę serwisową, jednak kiedy na początku meczu z Kateryną Kozłową na moment jej zabrakło, rywalka natychmiast zaczęła uciekać. Szybko wyszła na prowadzenie 5:2, ale wtedy straty zaczęła odrabiać Czeszka. Doprowadziła do remisu, w 12. gemie obroniła piłkę setową i o rezultacie I seta musiał zadecydować tie-break.

W nim bezkonkurencyjna okazała się 24-latka z Lounego, podobnie zresztą stało się w całej drugiej partii. Pliskova przegrała w niej zaledwie dwa z 14 punktów przy swoim podaniu i zwyciężyła 6:0. Dla Czeszki posiadającej już na swoim koncie trzy tytuły w grze podwójnej, to pierwszy singlowy finał rangi WTA w karierze.

W ostatnim pojedynku 19. edycji Tashkent Open Pliskova zmierzy się z Nao Hibino, która pewnie kroczy po obronę ubiegłorocznego trofeum. W żadnym z czterech pojedynków Japonka nie straciła nawet seta i zarazem nie spędziła na korcie więcej niż 100 minut. W piątek turniejowa "czwórka" odprawiła z kwitkiem Denisę Allertovą.

Tashkent Open, Taszkent (Uzbekistan)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 30 września

półfinał gry pojedynczej:

Nao Hibino (Japonia, 4) - Denisa Allertova (Czechy, 9) 6:2, 6:3
Kristyna Pliskova (Czechy) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 7:6(2), 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Nao Hibino pokona Kristynę Pliskovą i obroni w Taszkencie tytuł zdobyty przed rokiem?