Challenger Sewilla: pierwszy w sezonie ćwierćfinał Kamila Majchrzaka

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach ziemnych challengera w Sewilli (pula nagród 42,5 tys. euro). W środę Polak w trzech setach pokonał Axela Michona.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak East News / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Środowy pojedynek turnieju Liv Copa Sevilla miał bardzo wyrównany przebieg. Pierwszego seta 7:5 wygrał Kamil Majchrzak, lecz w drugim lepszy (6:2) okazał się Axel Michon.

Decydująca partia także rozpoczęła się po myśli Michona, który objął prowadzenie 3:1, ale Majchrzak popisał się znakomitym finiszem. Polak zdobył pięć gemów z rzędu i tym samym zakończył trzecią odsłonę, jak i cały mecz.

W ciągu dwóch godzin i 35 minut gry Majchrzak posłał jednego asa, popełnił jeden podwójny błąd serwisowy, pięciokrotnie został przełamany, wykorzystał pięć z 12 break pointów i łącznie zdobył 97 punktów, o dziesięć więcej od Francuza.

Dla Majchrzaka to pierwszy w sezonie 2016 awans do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Challenger Tour. Poprzednio w najlepszej "ósemce" challengera znalazł się w październiku zeszłego roku, gdy doszedł do finału zmagań w Mohammedii.

Zwycięstwo nad Michonem (ATP 254) to dla piotrkowianina drugi największy triumf w tegorocznych rozgrywkach. Największą wygraną zanotował we wtorek w I rundzie challengera w Sewilli, gdy pokonał 148. tenisistę świata Rubena Ramireza (6:0, 4:0 i krecz Hiszpana).

Ćwierćfinałowym rywalem Polaka będzie rozstawiony z numerem drugim Gerald Melzer. Austriak pokonał 6:0, 6:4 Jeremy'ego Jahna.