WTA Montreal: Anastazja Pawluczenkowa na drodze Agnieszki Radwańskiej do ćwierćfinału

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak /
WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak /

W III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Montrealu Agnieszka Radwańska zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową, z którą wiele razy toczyła zażarte boje.

W II rundzie Agnieszka Radwańska zmierzyła się z Moniką Niculescu i pokazała dwa oblicza. W pierwszym secie Polka straciła jednego gema, a w drugim wróciła z 3:5 po obronie trzech piłek setowych. - W drugiej partii nie serwowałam tak dobrze jak w pierwszej i zapłaciłam za to cenę. Warunki także nie były idealne, ponieważ trochę wiał wiatr. Najważniejsze dla mnie jednak jest to, że zakończyłam ten mecz w dwóch setach - przyznała krakowianka.

Pawluczenkowa turniej w Montrealu rozpoczęła od pokonania w trzech setach Julii Putincewej, a w II rundzie odprawiła Christinę McHale. Dla Rosjanki Rogers Cup nigdy nie był szczęśliwą imprezą. W pięciu poprzednich startach wygrała łącznie jeden mecz. Ostatnio z bardzo dobrej strony pokazała się w Wimbledonie (ćwierćfinał) i znów może być dla Radwańskiej niebezpieczną rywalką.

Pawluczenkowa to tenisistka o olbrzymim potencjale. Ma świetny forhend, solidnego woleja i potrafi zagrać wszystko z każdej pozycji na korcie. Jej gra to jednak istna sinusoida. Nigdy nie wiadomo, które swoje oblicze zaprezentuje: czy zagra tenis porywający z małymi wahaniami, czy może pokaże obraz zawodniczki totalnie zdekoncentrowanej, psującej najprostsze piłki. W swoim dorobku ma osiem singlowych tytułów w głównym cyklu. Trzy razy grała w wielkoszlemowych ćwierćfinałach (Roland Garros i US Open 2011, Wimbledon 2016). W czołowej "20" rankingu Rosjanka zadebiutowała już w 2010 roku. Najwyżej znalazła się na 13. miejscu (lipiec 2011).

Radwańska wygrała cztery z sześciu dotychczasowych meczów z Pawluczenkową, ale dwa po trzysetowych bitwach. Rosjanka była górą w 2009 roku w Indian Wells i w ich ostatniej konfrontacji, dwa lata temu w Eastbourne.

{"id":"","title":""}

Dwa lata temu Radwańska zdobyła w Montrealu tytuł po zwycięstwie w finale nad Venus Williams. Polka w Rogers Cup gra po raz ósmy i powalczy o siódmy ćwierćfinał. Tej fazy nie osiągnęła jedynie w 2010 roku, gdy w III rundzie przegrała ze Swietłaną Kuzniecową.

Rogers Cup, Montreal (Kanada) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,714 mln dolarów czwartek, 28 lipca

III runda: kort centralny, nie przed godz. 20:30 czasu polskiego

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) bilans: 4-2 Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 16)
23 365 258zarobki ($)6 265 166

Bilans spotkań pomiędzy Agnieszką Radwańską a Anastazją Pawluczenkową (główny cykl)

:

Rok Turniej Etap Zwyciężczyni Wynik
2008WimbledonIII rundaRadwańska6:3, 6:2
2009Indian WellsćwierćfinałPawluczenkowa7:6(8), 6:4
2013US OpenIII rundaRadwańska6:4, 7:6(1)
2013SeulfinałRadwańska6:7(6), 6:3, 6:4
2014Australian OpenIII rundaRadwańska5:7, 6:2, 6:2
2014EastbourneI rundaPawluczenkowa6:4, 3:6, 7:6(4)
Jakim wynikiem zakończy się mecz Agnieszki Radwańskiej z Anastazją Pawluczenkową?
2-0 w setach dla Radwańskiej
2-1 w setach dla Radwańskiej
2-0 w setach dla Pawluczenkowej
2-1 w setach dla Pawluczenkowej