Wimbledon: Paula Kania w głównej drabince. Może trafić m.in. na Serenę Williams

Paula Kania pokonała w piątek Lin Zhu 6:0, 6:3 i po raz drugi w karierze będzie miała szansę zaprezentować się w głównej drabince Wimbledonu. Polka może trafić m.in. na Serenę Williams.

Karolina Konstańczak
Paula Kania WP SportoweFakty / Sławomir Bromboszcz / Na zdjęciu: Paula Kania

Paula Kania wykonała trzy potrzebne kroki i będzie miała okazję wystąpić w głównej drabince Wimbledonu. Polka najpierw pokonała Veronicę Cepede Royg 6:4, 6:1, nieco później wygrała z Virginie Razzano 6:4, 6:4, a w piątek okazała się lepsza od Lin Zhu, 163. obecnie tenisistki świata.

Pojedynek niemal od początku do końca układał się po myśli sosnowiczanki, która wygrała pierwszego seta aż 6:0, a w drugim objęła prowadzenie 4:0 z podwójnym przełamaniem. Chinka zdołała odrobić jedną stratę podania i nieco zagroziła Kani w samej końcówce, bowiem przy stanie 5:3 serwująca Polka wykorzystała dopiero czwartego meczbola.

Kania po raz drugi w karierze awansowała do głównej drabinki Wimbledonu. Wcześniej dokonała tej sztuki w 2014 roku, jednak już w meczu otwarcia zatrzymała ją Na Li. Chociaż Polka przegrała wtedy 5:7, 2:6, w pierwszym secie prowadziła 5:3.

W głównej drabince Wimbledonu Kania może zagrać m.in. z Sereną Williams, Timeą Bacsinszky, Anną Tatiszwili, Monicą Niculescu, Kristyną Pliskovą czy Aną Ivanović. Losowanie odbędzie się po zakończeniu wszystkich meczów eliminacyjnych.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w eliminacjach singla kobiet 540 tys. funtów
piątek, 24 czerwca

III runda eliminacji gry pojedynczej:

Paula Kania (Polska) - Lin Zhu (Chiny) 6:0, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Kania awansuje do II rundy Wimbledonu?