ATP Nottingham: Baghdatis obronił dwa meczbole, Anderson wyeliminował Verdasco

Marcos Baghdatis obronił dwie piłki meczowe i po trzysetowym starciu pokonał Sama Querreya w III rundzie turnieju ATP w Nottingham. Do ćwierćfinału awansowali też Ołeksandr Dołgopołow, Gilles Muller i Kevin Anderson, który wygrał z Fernando Verdasco.

Marcin Motyka
Newspix / ZUMAPRESS.com

Przed rokiem w Nottingham Marcos Baghdatis prezentował się fantastycznie, ale w półfinale zatrzymała go kontuzja. W tegorocznej edycji Aegon Open Nottingham Cypryjczyk znów pokazuje znakomity tenis i jest już w 1/4 finału. W środowym meczu III rundy po 110-minutowej potyczce okazał się lepszy od Sama Querreya. Rozstawiony z numerem dziewiątym Baghdatis zwyciężył 1:6, 7:6(9), 6:4, w tie breaku drugiego seta broniąc dwóch meczboli, obu przy serwisie Amerykanina.

- Kocham grać w Nottingham. Uwielbiam ten kort centralny i kibiców. Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa, ale muszę przyznać, że miałem trochę szczęścia - powiedział Baghdatis, który w ćwierćfinale zagra z Pablo Cuevasem. Oznaczony "dwójką" Urugwajczyk w środę także był blisko odpadnięcia z turnieju. Przegrywał z Danielem Evansem 6:7(4) i 3:5, ale ostatecznie triumfował 6:7(4), 7:6(5), 6:4.

Kevin Anderson w Nottingham gra tak, jak na najwyżej rozstawionego uczestnika turnieju przystało. W środę Afrykaner w meczu, który miał być rozgrywany na korcie centralnym, lecz został przeniesiony na boczną arenę, wygrał 6:3, 7:6(6) z Fernando Verdasco. Anderson (18 asów, 86 proc. punktów wygranych po trafionym pierwszym podaniu i jedno przełamanie) o półfinał powalczy ze Steve'em Johnsonem. Amerykanin, turniejowa "szóstka", po dwóch tie breakach odesłał z kwitkiem Vaska Pospisila.

Powracający do rozgrywek po sześciu tygodniach przerwy Ołeksandr Dołgopołow bez straty seta zameldował się w ćwierćfinale zmagań w Nottingham. Po pokonaniu Kyle'a Edmunda w III rundzie Ukrainiec wygrał 6:3, 7:5 z Frankiem Danceviciem, jedynym kwalifikantem, który dotarł do 1/8 finału tego turnieju.

W 1/4 finału przeciwnikiem rozstawionego z numerem czwartym Dołgopołowa będzie Gilles Muller, którego ograł przed czterema laty w Walencji. W środę Luksemburczyk był o gem od porażki z Michaiłem Jużnym, ale odwrócił losy spotkania i pokonał Rosjanina 6:7(4), 7:6(4), 6:3 po dwóch godzinach i 35 minutach zaciętej batalii.

Andreas Seppi łatwo poradził sobie z Adrianem Mannarino. Rozstawiony z numerem siódmym Włoch stracił tylko pięć gemów i w ćwierćfinale stanie naprzeciw Dudiego Seli. Izraelczyk wygrał 6:3, 2:6, 6:4 z Benjaminem Beckerem, podwyższając na 4-2 bilans bezpośrednich konfrontacji z Niemcem w głównym cyklu.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)