Roland Garros: 42 minuty Sereny Williams, zaskakujące porażki Darii Gawriłowej i Johanny Konty

Problemy zdrowotne Magdaleny Rybarikovej nie pozwoliły jej nawiązać jakiejkolwiek walki z Sereną Williams. Nieoczekiwane porażki poniosły natomiast Daria Gawriłowa i Johanna Konta.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / PAP/EPA/IAN LANGSDON

Serena Williams nie musiała się wiele natrudzić, aby awansować do II rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, bowiem Magdalena Rybarikova miała wyraźne problemy zdrowotne i ugrała tylko dwa gemy. Słowaczka tuż przed startem paryskich zmagań wycofała się z turnieju w Norymberdze z powodu kontuzji nadgarstka. We wtorek można było dostrzec opatrunek zarówno w tym miejscu, jak i na kolanie. Po 42 minutach rywalizacji Amerykanka triumfowała 6:2, 6:0.

- Nie jestem osobą, która lubi chłodniejszą pogodę - powiedziała Williams. - Nie było łatwo. Gdy wyszłam na kort, poczułam zimno. Nie lubię rywalizować w takich warunkach. Wszystko jednak przebiegło zgodnie z planem, więc jestem zadowolona - dodała.

Kolejną rywalką liderki rankingu będzie Teliana Pereira, która potrzebowała aż dwóch godzin i 27 minut, aby pokonać Kristynę Pliskovą. Brazylijka wygrała 7:5, 3:6, 9:7.

Sporą niespodziankę sprawiła we wtorek Mariana Duque, która okazała się lepsza od Darii Gawriłowej. Notowana na 77. miejscu reprezentantka Kolumbii przegrała pierwszego seta 5:7, a w drugim na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:3 i 30-40 na jej niekorzyść. 26-latka zdołała jednak odwrócić losy spotkania i triumfować 5:7, 6:4, 6:4. Jej kolejną rywalką będzie Madison Keys. Rozstawiona z numerem 15. Amerykanka pokonała Donnę Vekić 6:3, 6:2.

Johanna Konta nie podbiła kortów ziemnych. Brytyjka przegrała w I rundzie w Stuttgarcie, poddała pojedynek otwarcia w Madrycie i odpadła w III rundzie w Rzymie. Na kortach Rolanda Garrosa również nie zabłysnęła, a lepsza od niej okazała się Julia Görges. Kolejną rywalką Niemki będzie Monica Puig, pogromczyni Olgi Goworcowej.

Julia Görges (Niemcy) - Johanna Konta (Wielka Brytania, 20) 6:2, 6:3
Pauline Parmentier (Francja) - Monica Niculescu (Rumunia, 31) 6:2, 7:6(2)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)