WTA Strasburg: Sloane Stephens poza turniejem, Kristina Mladenović w ćwierćfinale

Amerykanka Sloane Stephens przegrała z Francuzką Pauline Parmentier w II rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Strasburgu.

Łukasz Iwanek

Sloane Stephens (WTA 21) w tym roku wygrała trzy turnieje (Auckland, Acapulco, Charleston). W Strasburgu nie powiększy swojego dorobku. W II rundzie Amerykanka uległa 3:6, 6:1, 4:6 Pauline Parmentier (WTA 95). W trzecim secie 23-latka z Coral Springs nie wykorzystała prowadzenia 3:0 z przewagą dwóch przełamań. W trwającym godzinę i 47 minut spotkaniu obie tenisistki straciły własne podanie po pięć razy i podzieliły się po równo zdobytymi punktami (79-79). Francuzka awansowała do czwartego w tym roku ćwierćfinału w głównym cyklu (po Monterrey, Katowicach i Rabacie).

Finalistka imprezy z ubiegłego roku Kristina Mladenović (WTA 29) pokonała 4:6, 6:4, 7:6(5) Alison Riske (WTA 92). W trzecim secie Francuzka prowadziła 5:1, ale Amerykanka obroniła cztery piłki meczowe i wyrównała na 5:5. Reprezentantka gospodarzy nie dała sobie odebrać zwycięstwa i była górą w tie breaku. W trwającym trzy godziny i jedną minutę spotkaniu obie tenisistki popełniły po siedem podwójnych błędów, ale Mladenović posłała osiem asów, a Riske ani jednego.

Francuzka podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Amerykanką. Rok temu również zmierzyły się w II rundzie w Strasburgu. Mladenović w tym tygodniu wygrała pierwsze w sezonie spotkania na korcie ziemnym w WTA Tour. W Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie odpadła w I rundzie. W pierwszym w 2016 roku ćwierćfinale jej rywalką będzie Ałła Kudriawcewa (WTA 184). Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Jelena Wiesnina (WTA 47) wygrała 6:4, 7:5 z Kateryną Bondarenko (WTA 62). W drugim secie Rosjanka wróciła ze stanu 1:4. W ciągu 89 minut wykorzystała cztery z pięciu break pointów i osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (wcześniej Ad-Dauha i Charleston). Kolejną rywalką 29-latki z Soczi będzie Virginie Razzano (WTA 186). Francuzka prowadziła 7:6(5), 2:6, 3:2 z Moniką Puig (WTA 51) i Portorykanka skreczowała z powodu kontuzji pachwiny. W pierwszym secie reprezentantka gospodarzy wróciła z 3:5. 33-latka z Nimes awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od roku, gdy właśnie w Strasburgu dotarła do półfinału.

Mirjana Lucić-Baroni (WTA 66) pokonała 6:1, 6:4 Timeę Babos (WTA 44). W drugim secie Chorwatka od 2:4 zdobyła cztery gemy i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Acapulco). O półfinał zmierzy się z Parmentier, z którą ma bilans meczów 2-0.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 18 maja

II runda gry pojedynczej:

Kristina Mladenović (Francja, 4/WC) - Alison Riske (USA) 4:6, 6:4, 7:6(5)
Jelena Wiesnina (Rosja, 7) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:4, 7:5
Pauline Parmentier (Francja, WC) - Sloane Stephens (USA, 2) 6:3, 1:6, 6:4
Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja, Q) - Timea Babos (Węgry, 8) 6:4, 7:5
Virginie Razzano (Francja, LL) - Monica Puig (Portoryko) 7:6(5), 2:6, 3:2 i krecz

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Pauline Parmentier awansuje do półfinału turnieju w Strasburgu?