WTA Strasburg: Alicja Rosolska w ćwierćfinale, porażka Klaudii Jans-Ignacik

Alicja Rosolska i Nicole Melichar bez gry awansowały do ćwierćfinału deblowych zmagań w Strasburgu. Porażkę poniosła natomiast Klaudia Jans-Igancik, która występowała u boku Xenii Knoll.

Karolina Konstańczak

Alicja Rosolska, notowana obecnie na 77. miejscu w zestawieniu deblistek, w Strasburgu zdecydowała się na występ z Nicole Melichar, 22-letnią Amerykanką. W meczu otwarcia Polka i reprezentantka USA miały się zmierzyć z Kurumi Narą i Alison Riske, jednak ich rywalki poddały pojedynek jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Ćwierćfinałowymi przeciwniczkami Rosolskiej i Melichar będą albo Darija Jurak i Chia-Jung Chuang, rozstawione z numerem drugim, albo Nadia Podoroska i Jil Teichmann.

Klaudia Jans-Ignacik wystąpiła w Strasburgu u boku Xenii Knoll, 23-letniej Szwajcarki. Polka i jej partnerka spotkały się w I rundzie z Aleksandrą Panową i Shelby Rogers.

Rosjanka i Amerykanka błyskawicznie objęły prowadzenie 3:0, tracąc po drodze tylko dwie piłki. Od stanu 3:1 na ich korzyść rozpoczął się festiwal przełamań, który trwał aż do końca seta. Po godzinie i siedmiu minutach Panowa i Rogers triumfowały 6:4.

W drugiej partii przeciwniczki naszej tenisistki i Szwajcarki znów odskoczyły na 3:0, tym razem jednak broniąc aż czterech break pointów z rzędu w ostatnim z gemów. Chociaż Jans-Igancik i Knoll doprowadziły do rezultatu 2:3 i miały szansę na 3:3, finalnie straciły podanie. Od stanu 2:4 na ich niekorzyść nie doszło już do ani jednego przełamania i po godzinie i siedmiu minutach rywalizacji przegrały z Rosjanką i Amerykanką 4:6, 3:6.

Rywalkami Panowej i Rogers w ćwierćfinale deblowych zmagań w Strasburgu będą Lenka Kuncikova i Karolina Stuchla.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 16 maja

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Nicole Melichar (USA) - Kurumi Nara (Japonia) / Alison Riske (USA) walkower

Aleksandra Panowa (Rosja) / Shelby Rogers (USA) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Xenia Knoll (Szwajcaria) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)