WTA Rabat: Timea Bacsinszky w półfinale, Kiki Bertens lepsza od Julii Putincewej

Szwajcarka Timea Bacsinszky pokonała Szwedkę Johannę Larsson i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Rabacie.

Łukasz Iwanek
East News

Timea Bacsinszky (WTA 15) w marokańskiej imprezie gra po raz piąty. Wcześniej jej najlepszym rezultatem był ćwierćfinał w Marrakeszu z ubiegłego roku. W czwartek Szwajcarka obroniła cztery break pointy i wygrała 6:4, 6:1 z Johanną Larsson (WTA 69). Półfinalistka Rolanda Garrosa 2015 podwyższyła na 3-0 bilans meczów ze Szwedką. Bacsinszky osiągnęła drugi półfinał w sezonie (po Miami).

O finał Szwajcarka zagra z Timeą Babos (WTA 40), która pokonała 6:3, 6:3 Pauline Parmentier (WTA 102). W ciągu 68 minut Węgierka wykorzystała pięć z sześciu break pointów i awansowała do drugiego półfinału w sezonie (po Shenzen). Dla Francuzki był to trzeci ćwierćfinał w głównym cyklu w tym roku (po Monterrey i Katowicach).

Kiki Bertens (WTA 97) pokonała 6:3, 6:7(4), 6:3 Julię Putincewą (WTA 55). W trwającym dwie godziny i 41 minut meczu Holenderka zaserwowała siedem asów i obroniła 13 z 15 break pointów. 24-latka z Wateringen zagra w pierwszym półfinale w głównym cyklu od czerwca 2015 roku (Den Bosch). Dla Kazaszki był to trzeci ćwierćfinał w sezonie (po Kaohsiung i Charleston).

Kolejną rywalką Bertens będzie Marina Eraković (WTA 186), która w meczu kwalifikantek pokonała 6:4, 6:4 Aleksandrę Krunić (WTA 123). W ciągu 88 minut Nowozelandka zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji. Dla 28-latki z Auckland będzie to pierwszy półfinał od lutego 2015 roku (Pattaya City). Serbka w ćwierćfinale wystąpiła po raz pierwszy od października (Linz).

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)

Marina Eraković (Nowa Zelandia, Q) - Aleksandra Krunić (Serbia, Q) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju w Rabacie?