Challenger Neapol: Kamil Majchrzak pozostaje w grze o główną drabinkę

Kamil Majchrzak awansował do II rundy eliminacji turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Neapolu. Porażek doznali Grzegorz Panfil i Marcin Gawron.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak East News / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Z trójki Polaków tylko Kamil Majchrzak awansował do II rundy eliminacji zawodów Capri Watch Cup. Jego pojedynek z Juanem Ignacio Londero trwał dwie godziny i 16 minut, a zakończył się triumfem notowanego na 298. pozycji w rankingu ATP piotrkowianina 6:1, 4:6, 7:6(1).

W niedzielę Majchrzak zmierzy się z pogromcą Marcina Gawrona, występującym z dziką kartą Gibrilem Diarrą. Austriak przegrał pierwszego seta meczu z nowosądeczaninem, ale po 116 minutach zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:4, 6:3.

Serię słabych występów kontynuuje Grzegorz Panfil. Zabrzanin spotkał się w sobotę z Mateo Nicolasem Martinezem i po 81 minutach musiał uznać wyższość Argentyńczyka w stosunku 4:6, 2:6.