ATP Miami: Juana Martina del Potro znów boli nadgarstek, Tomas Berdych awansował bez gry

Horacio Zeballos wykorzystał szansę i pokonał Juana Martina del Potro w II rundzie turnieju Miami Open. Triumfator US Open 2009 korzystał z przerwy medycznej, ponieważ znów zabolał go lewy nadgarstek.

Rafał Smoliński

To się nazywa "szczęśliwy przegrany" z eliminacji. Horacio Zeballos godnie zastąpił zmagającego się z chorobą wirusową Rogera Federera i awansował do III rundy Miami Open. Jednak nie gra Argentyńczyka były w piątek na ustach fanów na korcie centralnym, ale problemy zdrowotne Juana Martina del Potro. Mistrz US Open 2009 poprosił o interwencję medyczną przy stanie 2:2 w drugim secie, wyraźnie wskazując na lewy nadgarstek. Mecz dokończył, przegrywając 4:6, 4:6, lecz na temat stanu jego zdrowia znów będzie toczyć się dyskusja.

Co do zdrowia, to wycofał się chory na grypę Rajeev Ram. W wyniku rezygnacji Amerykanina awans do 1/16 finału bez gry uzyskał rozstawiony z "siódemką" Tomas Berdych. Do tej fazy zakwalifikował się także David Ferrer, który w pierwszym secie meczu z Taylorem Fritzem nie miał łatwego zadania. 18-latek z Rancho Santa Fe, wielka nadzieja gospodarzy, kończył sporo piłek i finalista Miami Open z 2013 roku musiał sporo się namęczyć. W 12. gemie i w tie breaku obronił setbola, zanim sam wykorzystał pierwszą okazję. W drugiej partii dominacja walencjanina nie podlegała już dyskusji, dlatego zwyciężył 7:6(6), 6:1.

Mistrz US Open 2014, Chorwat Marin Cilić, stracił tylko pięć gemów w starciu z Serb Dusanem Lajoviciem. Dominic Thiem zwyciężył potężnie serwującego Australijczyka Sama Grotha 7:5, 6:2 i w niedzielę czeka go starcie z kwalifikantem. O niespodziankę postarał się bowiem Yoshihito Nishioka, który odprawił rozstawionego z "21" Hiszpana Feliciano Lopeza. Jeśli Japończyk znajdzie sposób na Austriaka, to będzie u progu upragnionego debiutu w Top 100 rankingu ATP.

Dobrą passę z Indian Wells kontynuuje David Goffin. W piątek najlepszy z Belgów odniósł 13. zwycięstwo w obecnym sezonie, pokonując hiszpańskiego kwalifikanta Marcela Granollersa 6:4, 6:4. Francuz Gilles Simon wyeliminował Argentyńczyka Juana Monaco i w niedzielę będzie rywalem Cilicia. Do III rundy awansował również grający z "20" inne reprezentant Trójkolorowych, Benoit Paire, który ograł rosyjskiego weterana Michaiła Jużnego 6:3, 6:4.

Remis w piątkowych pojedynkach francusko-hiszpańskich. Fernando Verdasco pokonał Jeremy'ego Chardy'ego 6:4, 6:4, natomiast Lucas Pouille zwyciężył Guillermo Garcię-Lopeza 6:2, 6:4. Hiszpan zmierzy się w 1/16 finału z Zeballosem, z kolei Francuza czeka pojedynek z Ferrerem.