WTA Kuala Lumpur: Sabina Lisicka i Eugenie Bouchard w ćwierćfinale, porażka Su-Wei Hsieh

Niemka Sabina Lisicka pokonała Czeszkę Barborę Krejcikovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Kuala Lumpur.

Łukasz Iwanek
PAP/EPA / EPA/LYNN BO BO

Sabina Lisicka (WTA 31) bardzo długo musiała czekać na ćwierćfinał. W czerwcu ubiegłego roku w Birmingham dotarła do półfinału. W środę w II rundzie BMW Malaysian Open w Kuala Lumpur Niemka pokonała 7:5, 6:3 Barborę Krejcikovą (WTA 191). W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu finalistka Wimbledonu 2013 obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy. 20-letnia Krejcikova w głównym cyklu wywalczyła jeden tytuł w deblu (Quebec City 2015 wspólnie z An-Sophie Mestach). W 2013 roku Czeszka wygrała Rolanda Garrosa, Wimbledon i US Open w grze podwójnej dziewcząt, za każdym razem jej partnerką była Katerina Siniakova.

W ćwierćfinale jest również Eugenie Bouchard (WTA 52), która rozbiła 6:1, 6:2 Kurumi Narę (WTA 82). W ciągu 65 minut Kanadyjka zaserwowała pięć asów, zdobyła 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 10 okazji na przełamanie. Japonka nie wypracowała sobie ani jednego break pointa.

- Żaden mecz nie jest łatwy. Byłam skoncentrowana na każdym kolejnym punkcie, starałam się być agresywna i wszystko dzisiaj dobrze funkcjonowało w mojej grze - powiedziała Bouchard. Finalistka Wimbledonu 2014 osiągnęła już trzeci ćwierćfinał w sezonie (po Shenzhen i Hobart).

Odpadła mistrzyni imprezy z 2012 roku Su-Wei Hsieh (WTA 69), która przegrała 1:6, 6:3, 3:6 z Kristiną Kucovą (WTA 139). W trwającym godzinę i 50 minut meczu Słowaczka posłała pięć asów, odparła dziewięć z 11 break pointów i wykorzystała cztery z 12 okazji na przełamanie. 25-latka z Bratysławy osiągnęła drugi w karierze ćwierćfinał w głównym cyklu (Bukareszt 2014).

Qiang Wang (WTA 99) wygrała 6:4, 6:4 ze swoją rodaczką Ying-Ying Duan (WTA 121). W ciągu 80 minut 24-latka z Tiencinu popełniła sześć podwójnych błędów, ale też przełamała rywalkę pięć razy. Wang osiągnęła drugi w sezonie i zarazem w karierze ćwierćfinał w głównym cyklu (Shenzhen). W styczniu w Australian Open wyeliminowała Sloane Stephens.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)

Qiang Wang (Chiny) - Ying-Ying Duan (Chiny) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)