ATP Sao Paulo: Nieudany wypad na mączkę Mateusza Kowalczyka i Andreasa Siljestroema

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström już po pierwszym spotkaniu zakończyli zmagania w turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Sao Paulo.

Rafał Smoliński
Mateusz Kowalczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

Wtorkowymi przeciwnikami polsko-szwedzkiej pary byli Julio Peralta i Horacio Zeballos. W pierwszym secie żaden debel nie wypracował choćby jednego break pointa i dopiero w tie breaku lepsi okazali się Chilijczyk i Argentyńczyk.

Druga partia także początkowo nie przynosiła okazji na przełamanie. Dopiero w 10. gemie break pointa i zarazem setbola wypracowali Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström, lecz rywale obronili serwis.

Po chwili w opałach znalazł się reprezentant Górnika Bytom i jego partner. Peralta i Zeballos zdobyli decydujące przełamanie, a po zmianie stron zwieńczyli po 74 minutach przy drugim meczbolu cały pojedynek wynikiem 7:6(3), 7:5.

Kowalczyk i Siljeström nie wywalczyli w turnieju Brasil Open żadnych punktów do rankingu ATP. Peralta i Zeballos mają już ich 45, a w ćwierćfinale zmierzą się z grającym z dziką kartą duetem gospodarzy, Rogerio Dutra Silva i Joao Souza.

Brasil Open, Sao Paulo (Brazylia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 436,2 tys. dolarów
wtorek, 23 lutego

I runda gry podwójnej:

Julio Peralta (Chile) / Horacio Zeballos (Argentyna) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Andreas Siljeström (Szwecja) 7:6(3), 7:5