ATP Marsylia: Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljestroem wykorzystali szansę

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Marsylii. W środowym pojedynku polsko-szwedzka para okazała się lepsza od francuskiego debla David Guez i Benoit Paire.

Rafał Smoliński

Pierwotnie przeciwnikami Polaka i Szweda mieli być Julien Benneteau i Edouard Roger-Vasselin, ale Francuzi wycofali się z zawodów. Ich miejsce zajęli rodacy, David Guez i Benoit Paire, lecz nie okazali się zbyt wymagającymi rywalami i po 53 minutach przegrali 5:7, 1:6.

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström mieli problemy z reprezentantami gospodarzy tylko w pierwszym secie, kiedy musieli bronić dwóch break pointów. Decydujące przełamanie w tej części meczu zdobyli w 12. gemie. W drugiej odsłonie wygrali od stanu po 1 pięć gemów z rzędu, prezentując solidny tenis przy siatce.

O miejsce w półfinale halowych zawodów Open 13 Kowalczyk i Siljeström powalczą w czwartek, a ich rywalami będą rozstawieni z drugim numerem Chorwat Mate Pavić i Nowozelandczyk Michael Venus. Polak będzie miał okazję poprawić swój wynik w Marsylii, gdzie w 2014 roku dotarł do ćwierćfinału wspólnie z Finem Henrim Kontinenem.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 596,7 tys. euro
środa, 17 lutego

I runda gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska) / Andreas Siljeström (Szwecja) - David Guez (Francja, Alt) / Benoit Paire (Francja, Alt) 7:5, 6:1

Źródło: WP SportoweFakty