ATP Quito: Rozstawieni nie zawiedli, Victor Estrella rozpoczął obronę mistrzostwa

Wszyscy rozstawieni tenisiści wystąpią w II rundzie turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Quito. Obronę mistrzowskiego tytułu rozpoczął we wtorek Victor Estrella.

Rafał Smoliński
Victor Estrella East News / Na zdjęciu: Victor Estrella

Wtorkowe mecze zostały rozstrzygnięte w dwóch setach. Oznaczony "piątką" Victor Estrella zmierzył się z Argentyńczykiem Guido Pellą i po nieco ponad pięciu kwadransach triumfował 6:4, 6:4. Dominikanin obronił oba wypracowane przez rywala break pointy, a sam postarał się o dwa przełamania. W czwartek na jego drodze do ćwierćfinału stanie słowacki kwalifikant Andrej Martin, który niespodziewanie pokonał Hiszpana Marcela Granollersa 7:6(7), 6:2.

Pozostali rozstawieni uczestnicy Ecuador Open Quito również nie zawiedli. Oznaczony szóstym numerem Włoch Paolo Lorenzi obronił osiem break pointów i rozgromił Ekwadorczyka Gonzalo Escobara 6:1, 6:2. 90 minut przebywał na korcie grający z "siódemką" Hiszpan Albert Ramos, który po zaciętym boju zwyciężył Serba Dusana Lajovicia 6:4, 7:6(7).

Przeciwnikiem Ramosa będzie w czwartek Rajeev Ram, który w swoim stylu posłał we wtorek 15 asów, by pokonać specjalizującego się grze na mączce Horacio Zeballosa 6:4, 7:6(6). W ostatnim meczu dnia zmierzyli się Joao Souza i Facundo Arguello. Brazylijczyk udanie przeszedł dwustopniowe eliminacje i pokonał w I rundzie Argentyńczyka 6:3, 7:6(7). W nagrodę spotka się w czwartek z Feliciano Lopezem, który w zeszłym roku dotarł w Quito aż do finału.