WTA Brisbane: Siostry Rodionowe pokonane, Rosolska i Dabrowski grają dalej

Alicja Rosolska i partnerująca jej Gabriela Dabrowski awansowały w poniedziałek do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju WTA Premier na kortach twardych w Brisbane.

Rafał Smoliński

W meczu I rundy turnieju Brisbane International Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski zmierzyły się z siostrami Rodionowymi, Anastazją i Ariną. W premierowej odsłonie polsko-kanadyjska para wygrała od stanu 0:2 cztery gemy z rzędu, a całego seta 6:3.

Druga partia była bardziej zacięta. Warszawianka i jej partnerka wróciły ze stanu 1:4, zaś w 12. gemie oddaliły trzy setbole. Australijki wyszły w tie breaku na 6-3, lecz nie wykorzystały kolejnych okazji na wyrównanie stanu rywalizacji.

Pięć piłek z rzędu padło łupem Rosolskiej i Dabrowski, które po 85 minutach triumfowały ostatecznie 6:3, 7:6(6). W ćwierćfinale gry podwójnej ich przeciwniczkami będą rozstawione z czwartym numerem Słowenka Andreja Klepac i Rosjanka Ałła Kudriawcewa.

Brisbane International, Brisbane (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 1 mln dolarów
poniedziałek, 4 stycznia

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) - Anastazja Rodionowa (Australia) / Arina Rodionowa (Australia) 6:3, 7:6(6)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski awansują do półfinału turnieju w Brisbane?