ATP Sztokholm: Grigor Dimitrow chce zrewanżować się Tomasowi Berdychowi

W piątek dojdzie w Sztokholmie do powtórki zeszłorocznego finału, bowiem Tomas Berdych i Grigor Dimitrow znów zmierzą się ze sobą w szwedzkiej stolicy. W ćwierćfinale dojdzie również do starcia dwóch Francuzów, Richarda Gasqueta z Jeremym Chardym.

Rafał Smoliński

W finale zawodów If Stockholm Open 2014 Tomas Berdych powrócił ze stanu 0-1 w setach, aby pokonać Grigora Dimitrowa 5:7, 6:4, 6:4. W piątek obaj zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale i będzie to ich szóste starcie w głównym cyklu. Reprezentant naszych południowych sąsiadów ma z Bułgarem rachunki do wyrównania, wszak wcześniej przegrywał trzykrotnie, a zwyciężał tylko dwa razy.

Rozstawiony z "jedynką" w szwedzkiej stolicy Berdych zwyciężył w czwartek utalentowanego Niemca Alexandra Zvereva 6:3, 6:4. - Miałem w tym meczu wzloty i upadki, ale dobrze jest wygrać w dwóch setach. Wykorzystałem swoje doświadczenie, aby pokonać faceta, który ma przed sobą znakomitą przyszłość, czego mu zresztą bardzo życzę - powiedział po meczu Czech.

Dimitrow, turniejowa "piątka", także nie marnował w czwartek czasu na korcie. Jego przeciwnikiem był lucky loser z eliminacji, Nicolás Almagro, który we wtorek zakończył zawodową karierę Jarkko Nieminena. Triumfator szwedzkich zawodów z 2013 roku nie dał się zaskoczyć Hiszpanowi. W ciągu 68 minut posłał 11 asów i ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Dimitrow wykorzystał także trzy z czterech break pointów i triumfował ostatecznie 6:2, 6:4.

Oznaczony drugim numerem Richard Gasquet ze wszystkich ćwierćfinalistów przebywał w czwartek na korcie najkrócej. Jego przeciwnik, Belg Steve Darcis, skreczował po zaledwie 32 minutach z powodu kontuzji lewej kostki przy stanie 1:6, 0:2. - Nie chciałem odnieść zwycięstwa w takim stylu, ponieważ Steve jest moim przyjacielem. To nie jest łatwy turniej, gdyż w drabince jest wielu dobrych tenisistów, ale postaram się dać z siebie wszystko - stwierdził Gasquet.

W ćwierćfinale dojdzie do starcia dwóch reprezentantów Trójkolorowych, bowiem rywalem Gasqueta będzie rozstawiony z "szóstką" Jeremy Chardy. 28-letni Francuz po raz trzeci z rzędu okazał się lepszy w głównym cyklu od Federico Delbonisa, pokonując Argentyńczyka w II rundzie If Stockholm Open 6:3, 7:6(2). Chardy'ego czeka w piątek niełatwe zadanie, ponieważ Gasquet pokonał go wcześniej dwukrotnie bez straty seta (Sydney 2009, Szanghaj 2014).