WTA Moskwa: Anastasija Sevastova wyeliminowała Karolinę Pliskovą z gry o Singapur

Czeszka Karolina Pliskova przegrała z Łotyszką Anastasiją Sevastovą i nie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier w Moskwie.

Łukasz Iwanek

Karolína Plíšková (WTA 15) w tym sezonie zdobyła jeden tytuł najniższej rangi w głównym cyklu, czyli International (Praga). Poza tym zaliczyła cztery finały rangi Premier (Sydney, Dubaj, Birmingham i Stanford). Czeszka jednak bardzo słabo spisywała się w turniejach wielkoszlemowych. W Australian Open, Rolandzie Garrosie, Wimbledonie i US Open wygrała łącznie cztery mecze. Mogła zdobyć kwalifikację do Mistrzostw WTA, ale w Moskwie musiała zdobyć tytuł. W środę w II rundzie Plíšková przegrała 3:6, 6:7(10) z Anastasiją Sevastovą (WTA 134).

O wyniku I seta zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Łotyszka uzyskała w ósmym gemie. W II partii obroniła cztery piłki setowe, jedną przy 4:5 i trzy w tie breaku. W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu Sevastova zaserwowała sześć asów i obroniła 12 z 13 break pointów. W tym sezonie wznowiła ona karierę, którą zakończyła w 2013 roku z powodu prześladujących ją kontuzji. Od stycznia Łotyszka wygrała cztery turnieje ITF, a w głównym cyklu osiągnęła półfinał we Florianopolis i teraz ćwierćfinał w Moskwie. Jeśli w stolicy Rosji osiągnie finał wróci do czołowej 100 rankingu. Sevastova to była 36. rakieta globu.

Daria Kasatkina (WTA 102) pokonała 6:3, 3:6, 6:3 Irinę Begu (WTA 25). W trwającym godzinę i 50 minut spotkaniu obie tenisistki miały po 14 break pointów - Rosjanka wykorzystała pięć, a Rumunka cztery. 18-latka z Togliatti zdobyła łącznie o 10 punktów więcej od rywalki (90-80). Kolejną rywalką Kasatkiny będzie walcząca o prawo gry w Mistrzostwach WTA Carla Suarez. Jeśli Hiszpanka dojdzie w Moskwie do finału, zakwalifikuje się do Masters. W innym przypadku bilet do Singapuru uzyska Lucie Safarova.

Była wiceliderka rankingu Swietłana Kuzniecowa (WTA 32) wygrała 6:4, 6:2 z Klarą Koukalovą (WTA 105). W ciągu 83 minut Rosjanka zaserwowała cztery asy i przełamała rywalkę sześć razy. Czeszka popełniła siedem podwójnych błędów. Kolejną rywalką Kuzniecowej będzie Sevastova, którą dwa razy pokonała w US Open (2009 i 2010).