WTA Pekin: Woźniacka będzie chciała się zrewanżować za bolesną porażkę. Cibulkova lepsza od Janković

Karolina Woźniacka pokonała Bojanę Jovanovski w I rundzie w Pekinie i spotka się teraz z Chinką, która wyeliminowała ją w meczu otwarcia zmagań w Kuala Lumpur w 2013 roku. Lepsza od Jeleny Janković okazała się natomiast Dominika Cibulkova.

Karolina Konstańczak
East News

Karolina Woźniacka z pewnością oczekiwała od siebie więcej w dopiero co zakończonym turnieju w Wuhanie. Dunka pomimo wysokiego prowadzenia przegrała już w meczu otwarcia z Anną Schmiedlovą. 11. tenisistka świata udała się do Pekinu, gdzie obecnie jest rozgrywana impreza rangi WTA Premier Mandatory. Ósma rozstawiona w niedzielę przystąpiła do meczu I rundy z Bojaną Jovanovski, która o miejsce w drabince głównej biła się w eliminacjach.

W pierwszym secie Woźniacka całkowicie dominowała na korcie, zdobywając od stanu 1:1 cztery kolejne gemy. W samej końcówce Jovanovski udało się odrobić część strat i doprowadzić do rezultatu 2:5, ale po chwili oddała własny serwis i całego seta. W drugiej partii Dunka objęła pokaźne prowadzenie 5:0, jednak nie była w stanie zamknąć meczu i pozwoliła Serbce zniwelować całą stratę. Dopiero przy stanie 5:4 ósma rozstawiona przycisnęła niżej notowaną rywalkę i awansowała do II rundy.

Na tym etapie imprezy Woźniacka spotka się z Qiang Wang, pogromczynią Varvary Lepchenko. To właśnie Chinka sensacyjnie pokonała Dunkę w 2013 roku w meczu otwarcia na kortach w Kuala Lumpur. Wówczas zajmowała 186. miejsce na świecie.

Pojedynek Dominiki Cibulkovej z Jeleną Janković był z pewnością jednym z hitów I rundy w Pekinie. W pierwszych dwóch setach oglądaliśmy dominację raz jednej, raz drugiej tenisistki. Choć Słowaczka wygrała premierową odsłonę 6:1, to drugą przegrała w identycznym stosunku. Dopiero w trzeciej partii na korcie centralnym toczyło się wyrównane widowisko, które po godzinie i 37 minutach wygrała finalistka ubiegłorocznego Australian Open 6:1, 1:6, 6:3.

W II rundzie dojdzie do kolejnego ciekawego pojedynku, ponieważ Słowaczka spotka się z Andżeliką Kerber. Niemka w ostatnim czasie awansowała do półfinału zmagań w Wuhanie, a w Pekinie została rozstawiona z numerem 10.

Kołodziejczyk: Lewandowski nie będzie spełniony bez sukcesu w LM

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Która tenisistka awansuje do III rundy turnieju w Pekinie?