WTA Taszkent: Katarzyna Piter górą w "polskim" meczu

Katarzyna Piter i partnerująca jej Anna-Lena Friedsam okazały się lepsze od Pauli Kani i Oksany Kałasznikowej w meczu I rundy gry podwójnej turnieju WTA International w Taszkencie.

Paula Kania i Oksana Kałasznikowa zostały w stolicy Uzbekistanu rozstawione z czwartym numerem i zdawały się być faworytkami pojedynku z Katarzyną Piter i Anną-Leną Friedsam. Wtorkowy mecz zaczęły znakomicie, bowiem prowadziły 4:1, a w dziewiątym gemie serwowały nawet po seta. Poznanianka i jej niemiecka partnerka wyszły jednak z opresji i wygrały tie breaka do 4.

W drugiej odsłonie Piter i Friedsam straciły zaledwie trzy piłki przy własnym podaniu i zdobyły w czwartym gemie decydujące przełamanie. Po 76 minutach triumfowały 7:6(4), 6:3, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału zawodów Tashkent Open. W środę ich kolejnymi przeciwniczkami w turnieju debla będą Serbka Aleksandra Krunić i Chorwatka Petra Martić.

Kania, która we wtorek przegrała także mecz singlowy z Czeszką Kateriną Siniakovą, zakończyła zmagania w stolicy Uzbekistanu.

Tashkent Open, Taszkent (Uzbekistan) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów wtorek, 29 września I runda gry podwójnej

:

Katarzyna Piter (Polska) / Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Paula Kania (Polska, 4) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja, 4) 7:6(4), 6:3

Czy Katarzyna Piter i Anna-Lena Friedsam awansują do półfinału debla turnieju w Taszkencie?