US Open: Paula Kania wykonała pierwszy krok

Paula Kania straciła seta, ale awansowała do II rundy eliminacji wielkoszlemowego US Open 2015. Polka okazała się lepsza od tenisistki z Uzbekistanu, Sabiny Szaripowej.

Rafał Smoliński
Klasyfikowana obecnie na 146. miejscu w świecie Paula Kania stara się powtórzyć wyczyn z zeszłego sezonu, kiedy to udanie przeszła przez trzystopniowe eliminacje do wielkoszlemowej imprezy rozgrywanej w Nowym Jorku. We wtorek polska tenisistka po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z Sabiną Szaripową, która w rankingu WTA zajmuje obecnie 209. pozycję.
W premierowej odsłonie Kania błyskawicznie ruszyła do ataku i już w gemie otwarcia uzyskała przełamanie. Po zmianie stron sosnowiczanka jeszcze raz odebrała serwis rywalce, po czym po raz pierwszy sama miała problemy przy własnym podaniu. Polka wyszła ostatecznie na 4:0, następnie przegrała dwa gemy, ale końcówki seta nie przespała. Nasza reprezentantka triumfowała w partii otwarcia 6:2.W drugim secie role się odwróciły i to 20-latka z Taszkentu szybko objęła bezpieczne prowadzenie. Szaripowa przełamała serwis Kani w drugim i czwartym gemie, po czym wyszła na 5:0. Polka nie bez kłopotu utrzymała podanie po zmianie stron, ale niczego więcej nie była w stanie już zrobić. Reprezentantka Uzbekistanu wykorzystała premierowego setbola, wyrównując stan meczu.

Decydująca partia była już popisem 22-letniej sosnowiczanki. Szaripowa zdobyła w tej części pojedynku zaledwie sześć punktów i gładko trzykrotnie dała sobie odebrać serwis. W szóstym gemie Polka wypracowała dwa meczbole i pewnie wykorzystała pierwszego z nich, zwyciężając po 88 minutach w całym spotkaniu 6:2, 1:6, 6:0.

W II rundzie eliminacji US Open 2015 Kania zmierzy się w czwartek z rozstawioną z numerem 26. Aleksandrą Panową (WTA 132), która pokonała 6:3, 6:3 Włoszkę Albertę Brianti (WTA 196). W zeszłym roku Polka zwyciężyła Rosjankę w decydującej fazie kwalifikacji międzynarodowych mistrzostw USA, ale w obecnym sezonie mieszkająca w Moskwie tenisistka wzięła rewanż w eliminacjach Wimbledonu.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w eliminacjach singla kobiet 880 tys. dolarów
wtorek, 25 sierpnia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Paula Kania (Polska) - Sabina Szaripowa (Uzbekistan) 6:2, 1:6, 6:0

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Kania awansuje do III rundy eliminacji US Open?