ATP Montreal: Deblowe zwycięstwa Murraya i Nadala. Szkot, Hiszpan oraz Djoković poznali rywali w singlu

Tommy Robredo pokonał Feliciano Lopeza i będzie pierwszym rywalem Andy'ego Murraya, który w poniedziałek wygrał mecz deblowy. Inauguracyjnych przeciwników poznali też Novak Djoković i Rafael Nadal.

Marcin Motyka
Gilles Simon w trzecim kolejnym sezonie awansował do II rundy Rogers Cup. W pojedynku otwierającym tegoroczną edycję zmagań w Montrealu Francuz nie dał szans Andreasowi Seppiemu, pokonując Włocha po raz piąty w piątej konfrontacji. W ciągu 82 minut gry nicejczyk zaserwował cztery asy, ani razu nie dał się przełamać, wykorzystał trzy z pięciu break pointów i posłał 13 zagrań kończących. Kolejnym przeciwnikiem oznaczonego numerem dziewiątym Simona będzie lepszy z pary Viktor Troicki - Michaił Jużny.
Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał także Sam Querrey. Amerykanin po trafionym pierwszym podaniu zdobył 25 z 28 rozegranych punktów i pokonał Martina Klizana 6:3, 6:3. W II rundzie Querrey zmierzy się z rozstawionym z numerem 13. Davidem Goffinem bądź z rodakiem, Steve'em Johnsonem. Najlepszy tenisista świata, Novak Djoković, zmagania w Montrealu rozpocznie spotkaniem z Thomazem Belluccim, z którym ma bilans 3-0. W poniedziałek Brazylijczyk wygrał dramatyczny mecz z Pablo Cuevasem, okazując się górą dopiero po tie breaku trzeciego seta, choć był bliski porażki, ponieważ w decydującej partii przegrywał 4:5 ze stratą przełamania.

W hiszpańskich derbach Tommy Robredo okazał się lepszy od Feliciano Lopeza. 33-latek z Hostarlic (pięć asów, cztery przełamania, 24 winnery i 32 niewymuszone błędy) wygrał po prawie dwóch godzinach 6:3, 3:6, 6:3, podwyższając tym samym bilans bezpośrednich starć z rodakiem na 5-0, i w II rundzie powalczy z Andym Murrayem, który w poniedziałek wygrał mecz deblowy. Szkot wraz z Leanderem Paesem pokonali 6:3, 6:1 parę Kevin Anderson / Jeremy Chardy.

Inauguracyjnym przeciwnikiem powracającego do Kanady po rocznej przerwie Rafaela Nadala będzie Serhij Stachowski. Ukrainiec na własne życzenie przedłużył mecz z Filipem Peliwo. Po wygraniu premierowej odsłony 6:1, w drugiej prowadził 5:2, a następnie 5:4 i 40-15, lecz przegrał 5:7. W trzecim secie kijowianin już jednak nie miał problemów, wygrywając 6:2. Hiszpan występy w Rogers Cup także rozpoczął od debla. Razem z Fernando Verdasco wyeliminowali duet Tomas Berdych / Jack Sock (6:3, 5:7, 10-6).

Do II rundy awansował też Leonardo Mayer. Argentyńczyk wygrał w dwóch setach z koreańskim kwalifikantem Hyeonem Chungiem i w 1/16 finału zagra z Francuzem - Richardem Gasquetem bądź z Jérémym Chardym.