WTA Waszyngton: Jekaterina Makarowa w ćwierćfinale, Bencić przegrała z Pawluczenkową

Jekaterina Makarowa pokonała Naomi Broady i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Waszyngtonie.

Łukasz Iwanek
W dwóch poprzednich sezonach Jekaterina Makarowa (WTA 12) osiągnęła w Waszyngtonie półfinał. Teraz jest już w ćwierćfinale po pokonaniu 6:4, 7:6(2) Naomi Broady (WTA 212). O wyniku I seta zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Rosjanka uzyskała na 4:3. W II partii obie tenisistki wygrały swoje gemy serwisowe i dopiero w tie breaku 27-latka z Moskwy złamała opór brytyjskiej kwalifikantki.
W trwającym 92 minuty spotkaniu Broady zaserwowała 14 asów, ale jako jedyna przegrała swojego gema serwisowego. Brytyjka miała tylko jednego break pointa (na 2:0 w I secie). Makarowa posłała sześć asów i zdobyła łącznie o dziewięć punktów więcej od rywalki (73-64). Kolejną rywalką Rosjanki będzie Irina-Camelia Begu (WTA 29), z którą w ubiegłym sezonie przegrała w Moskwie. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 40) wygrała 6:2, 6:4 z Belindą Bencić (WTA 22). W ciągu 72 minut Rosjanka zaserwowała sześć asów i zdobyła 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. Trzy lata temu doszła ona w Waszyngtonie do finału. - Grałam swój tenis, skoncentrowałam się na serwisie - powiedziała Pawluczenkowa. - Jestem zadowolona z tego, że byłam agresywna. Czasem trenuję z Belindą, więc znam jej grę i wiem, że jest dobra. Świetnie, że jestem w ćwierćfinale, ale mam nadzieję dojść jeszcze dalej.

O drugi półfinał w sezonie (po Baku) Rosjanka zagra z Christiną McHale (WTA 62), która pokonała 6:2, 1:6, 7:5 Julię Putincewą (WTA 70). W III secie Kazaszka nie wykorzystała prowadzenia 3:0 z podwójnym przełamaniem. W trwającym dwie godziny i 45 minut spotkaniu obie tenisistki miały po 14 break pointów - Putincewa wykorzystała sześć, a Amerykanka siedem. McHale osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Rzymie).

Citi Open, Waszyngton (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. euro
czwartek, 6 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Jekaterina Makarowa (Rosja, 1) - Naomi Broady (Wielka Brytania, Q) 6:4, 7:6(2)
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 3) 6:2, 6:4
Christina McHale (USA) - Julia Putincewa (Kazachstan) 6:2, 1:6, 7:5

WTA Stanford: Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski w półfinale

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jekaterina Makarowa awansuje do półfinału w Waszyngtonie?