ATP Umag: Mariusz Fyrstenberg bez tytułu na chorwackiej mączce

Andre Sa i Maximo Gonzalez zwyciężyli w finale turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Umagu. Para ta w finale pokonała Mariusza Fyrstenberga i Santiago Gonzaleza.

Dominika Pawlik
Dość niespodziewanie w finale w Umagu nie spotkały się dwa rozstawione duety. Mariusz Fyrstenberg i Santiago González pozbawili złudzeń najwyżej notowanych tenisistów w turnieju. W piątek w dwóch setach pokonali Marin Draganja i Henri Kontinen.
W drugiej części drabinki już w I rundzie odpadli oznaczeni numerem drugim tenisiści, czyli Philipp Petzschner i Dominic Inglot. Ich pogromcami okazali się Maximo Gonzalez i Andre Sa, którzy ostatecznie, choć nie bez przygód, zameldowali się w finale.

W premierowej odsłonie już w gemie otwarcia Fyrstenberg i jego partner uzyskali przełamanie. Do końca seta serwowali już pewnie, choć po drodze musieli obronić dwa break pointy. Przewagi ostatecznie jednak nie stracili i zbliżyli się do wywalczenia tytułu.

Drugi set był bardziej wyrównany, początkowo oba duety wygrywały swoje podania. Polak i Meksykanin nie wykorzystali dwóch szans, a po chwili sami stracili podanie na 3:5. Mieli kolejne okazje na powrót, ale Gonzalez i Sa wybronili się, doprowadzając do super tie breaka.

W tej części spotkania nie do zatrzymania byli Argentyńczyk i Brazylijczyk, pewnie odskoczyli przeciwnikom, szybko powiększając przewagę. Pod koniec para polsko-meksykańska rzuciła się do odrabiania strat, ale było już za późno.

Konzum Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 488,2 tys. euro
sobota, 25 lipca

finał gry podwójnej:

Máximo González (Argentyna) / André Sá (Brazylia) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Santiago González (Meksyk, 3) 4:6, 6:3, 10-5