ATP Umag: Fabio Fognini bez strat w ćwierćfinale, Joao Sousa rozbił Andreasa Seppiego

Fabio Fognini pokonał Damira Dzumhura i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Umagu, w którym zmierzy się z Joao Sousą. Portugalczyk w środę oddał cztery gemy Andreasowi Seppiemu.

Marcin Motyka
Bohater reprezentacji Rosji z weekendowej konfrontacji w Grupie I Pucharu Davisa, Andriej Rublow, który wygrał decydującą o triumfie Sbornej nad Hiszpanią piątą grę, przebył długą trasę z Władywostoku nad Morze Adriatyckie do Umagu. Ślady podróży były widoczne na twarzy 17-latka z Moskwy, ale podjął ambitną walkę w meczu I rundy imprezy Konzum Croatia Open Umag z Blazem Kavciciem. Ostatecznie po dwóch godzinach i 23 minutach morderczej batalii nastolatek musiał uznać wyższość Słoweńca, przegrywając 6:7(0), 6:2, 3:6.
Kavčič, który w pierwszej partii obronił piłkę setową, a łącznie w całym pojedynku zdobył tylko o jeden punkt więcej od rywala (104-103), o ćwierćfinał powalczy z rozstawionym z numerem drugim Roberto Bautistą, z którym przegrał przed dwoma laty w Madrasie. W serbskim boju Dusan Lajović, który w weekend w daviscupowych zmaganiach rywalizował w Buenos Aires z Argentyną (zdobył jedyny punkt dla swojej reprezentacji), pokonał 6:3, 6:3 kwalifkanta, Laslo Djere. Następnym przeciwnikiem belgradczyka będzie oznaczony "czwórką" Dominic Thiem.

W środę rozegrano również dwa premierowe spotkania II rundy. Do ćwierćfinału pewnie awansował Fabio Fognini, który w Umagu nie stracił jeszcze seta. Włoch, turniejowa "piątka", w 1/8 finału wygrał 6:3, 7:5 z Damirem Dzumhurem, w ciągu 76 minut gry serwując jednego asa i uzyskując cztery przełamania.

Włoskiego meczu w ćwierćfinale jednak nie będzie, bowiem zadaniu nie sprostał inny tenisista z Półwyspu Apenińskiego, Andreas Seppi. 31-latek z Bolzano w starciu z João Sousą aż sześciokrotnie stracił własne podanie i zakończył mecz porażką 2:6, 2:6. Portugalczyk z Fogninim, z którym w piątek zagra w 1/4 finału, ma bilans 0-1.

Konzum Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)