Challenger Poznań: Pablo Carreno i Radu Albot zagrają w finale

Najwyżej rozstawiony w turnieju Pablo Carreno oraz Radu Albot spotkają się w finale poznańskiego challengera, który zostanie rozegrany w niedzielę.

Karolina Konstańczak
Jako pierwsi na korcie centralnym pojawili się Radu Albot, 118. obecnie tenisista świata, oraz Adam Pavlasek, który jest notowany ponad 40 pozycji niżej w światowym rankingu. Premierowy set półfinałowego starcia toczył się w tempie niemal ekspresowym, bowiem po 20 minutach Mołdawianin triumfował 6:0, oddając swojemu rywalowi zaledwie siedem piłek. W drugiej partii 20-letni Czech zaczął się mobilizować głośnymi okrzykami i zaprezentował kilka efektownych zagrań. Od uzyskanie pierwszego przełamania młody tenisista nabrał wiatru w żagle i szybko doprowadził do wyrównania w setach.
W decydującej odsłonie walka na korcie była wyrównana, jednak to Albot okazał się lepszy w końcówce. Od stanu 3:3 reprezentant Mołdawii zapisał za swoim koncie trzy kolejne gemy i po 95 minutach awansował do finału w Poznaniu.- Spotkanie było naprawdę trudne - powiedział Albot. - Mój przeciwnik był bardzo zdeterminowany i ani na chwilę nie zamierzał odpuścić. Cieszę się, że wygrałem. Nie pokazałem się z najlepszej strony w drugim secie i Adam triumfował, ale ostatecznie nie miało to większego wpływu - dodał.

W drugim półfinale turniejowa "jedynka" spotkała się z "trójką". Pierwszy set został pewnie wygrany przez najwyżej rozstawionego Pablo Carreno, jednak w drugim Hiszpan pozwolił Lucasowi Pouille'owi na odrobienie straty przełamania i dwukrotnie musiał serwować pod presją wyniku przy stanie 4:5 i 5:6. Tenisista z Półwyspu Iberyjskiego poradził sobie z tym znakomicie i doprowadził do tie breaka, w którym stracił cztery punkty.

- Myślę, że ten pojedynek był najtrudniejszy w całym turnieju - powiedział Carreno. - Dobrze się czułem i byłem skoncentrowany na grze. Taka postawa przyniosła efekty. W drugim secie przydarzyło mi się pare pomyłek i Lucas mnie dogonił, ale prezentowałem swój tenis i walczyłem - dodał.