WTA Bukareszt: Sara Errani w ćwierćfinale, zwycięskie otwarcie Sorany Cirstei

Sara Errani pokonała Shahar Peer i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Łukasz Iwanek
Po nieudanym sezonie na trawie, Sara Errani (WTA 20) wróciła na swoją ulubioną nawierzchnię. W środę Włoszka i pokonała 7:6(5), 6:2 Shahar Peer (WTA 121). W I secie odrodziła się ze stanu 2:4. W trwającym godzinę i 44 minuty spotkaniu 28-latka z Bolonii sześć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała osiem z 13 break pointów.
Polona Hercog (WTA 87) rozbiła 6:0, 6:2 Patricię Marię Tig (WTA 170). Dla Rumunki był to pierwszy występ w głównym cyklu. Reprezentantka gospodarzy zdobyła tylko 11 z 41 punktów we własnych gemach serwisowych. Hercog obroniła siedem z dziewięciu break pointów i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w sezonie. Poza tym w środę rozgrywane były mecze I rundy). Jeden z nich został dokończony, bo dzień wcześniej przerwano go z powodu deszczu. Teliana Pereira (WTA 83) pokonała 6:3, 6:7(4), 7:6(5) Kristinę Kucovą (WTA 133). Brazylijka mogła zapewnić sobie zwycięstwo w tie breaku II seta, bo prowadziła w nim 4-1. Z to w III partii wróciła z 2:4. W rozstrzygającym gemie przegrywała 0-3, a przy 5-6 obroniła piłkę meczową. Spotkanie trwało trzy godziny i 24 minuty.

Roberta Vinci (WTA 45) oddała trzy gemy Tímei Babos (WTA 82). Włoszka zaserwowała cztery asy oraz obroniła siedem z ośmiu break pointów. Dobrze turniej rozpoczęła Sorana Cirstea (WTA 165), która pokonała 6:2, 6:2 Sesil Karatanczewą (WTA 96). Rumunka, była 21. rakieta globu, zdobyła 19 z 23 punktów przy drugim podaniu rywalki oraz wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie.

Julia Görges (WTA 57) wygrała 7:6(4), 6:4 z Darią Kasatkiną (WTA 156). Niemka wróciła z 3:5 w I secie. W ciągu 97 minut zaserwowała siedem asów oraz zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Alexandra Dulgheru (WTA 46) pokonała 3:6, 6:4, 6:4 Shuai Zhang (WTA 166). W III secie Rumunka od 2:4 zdobyła cztery gemy.

Alexandra Dulgheru (Rumunia, 5) - Shuai Zhang (Chiny) 3:6, 6:4, 6:4
Teliana Pereira (Brazylia) - Kristína Kučová (Słowacja) 6:3, 6:7(4), 7:6(6)
Sorana Cîrstea (Rumunia, WC) - Sesil Karatanczewa (Bułgaria) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)