Wimbledon: Pięciosetowe zwycięstwo Marcina Matkowskiego i Nenada Zimonjicia

Wimbledon to jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym w deblu mężczyzn gra się do trzech wygranych setów. Właśnie na pełnym dystansie w czwartek rywalizowali Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić.

Marcin Motyka
Trawa nigdy nie była ulubioną nawierzchnią Marcina Matkowskiego. Choć Polak w Wimbledonie występuje nieprzerwanie od od 11 lat, tylko dwukrotnie dochodził do III rundy. Zgoła odmienne wspomnienia z kortów All England Clubu ma jego tegoroczny partner, Nenad Zimonjić, który w sezonach 2008-09 wygrywał grę deblową w The Championships razem z Danielem Nestorem.
Na otwarcie swojego pierwszego wspólnego startu w świątyni tenisa rozstawieni z numerem siódmym Matkowski i Zimonjić przeszli bardzo trudną próbę. Polsko-serbski duet przegrywał z braćmi Kenem i Nealem Skupskimi 1-2 w setach, ale ostatecznie zwyciężył 7:6(5), 1:6, 4:6, 7:6(4), 6:4. W ciągu trzech godzin i dziewięciu minut gry Matkowski i jego serbski partner posłali 16 asów, popełnili pięć podwójnych błędów serwisowych, po trafionym pierwszym podaniu zdobyli 77 proc. rozegranych punktów, trzy razy zostali przełamani, wykorzystali jednego z ośmiu break pointów i łącznie zapisali na swoim koncie 166 punktów, o dziewięć mniej od rywali.

34-letni szczecinianin i starszy od niego o pięć lat belgradczyk w II rundzie zagrają z Dominikiem Inglotem i Edouardem Rogerem-Vasselinem. Brytyjsko-francuska para w I rundzie wygrała 6:3, 6:3, 6:3 z Rameezem Junaidem z Australii i Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu mężczyzn 1,54 mln funtów
czwartek, 2 lipca

I runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 7) / Nenad Zimonjić (Serbia, 7) - Ken Skupski (Wielka Brytania, WC) / Neal Skupski (Wielka Brytania, WC) 7:6(5), 1:6, 4:6, 7:6(4), 6:4

Wimbledon: Magda Linette pożegnała się z turniejem

Która para awansuje do 1/8 finału Wimbledonu?