Wimbledon: Michał Przysiężny w II rundzie eliminacji po emocjonującej końcówce

Michał Przysiężny udanie rozpoczął eliminacje wielkoszlemowego Wimbledonu i pokonał Germaina Gigounona. Polak w II rundzie spotka się z Yuichi Sugitą.

Karolina Konstańczak
Michał Przysiężny, który zajmuje 141. miejsce w męskim zestawieniu, w obecnym sezonie nie zdołał jeszcze przejść kwalifikacji do turnieju wielkoszlemowego. Na kortach Australian Open był bardzo bliski szczęścia, jednak w decydującej fazie eliminacji przegrał w dwóch setach z Aljazem Bedene. Z Paryżem pożegnał się fazę wcześniej, ulegając Davidowi Guezowi.
Na trawnikach Wimbledonu, gdzie osiągał II rundę w 2010 i 2013 roku, w meczu otwarcia kwalifikacji spotkał się z Germainem Gigounonem, 199. obecnie tenisistą świata. Belg w tym roku obchodził swoje 26. urodziny.Jako pierwszy break pointa musiał bronić Polak, jednak poradził sobie z tym zagrożeniem i objął prowadzenie 2:1. Chwilę później nasz reprezentant przycisnął niżej notowanego przeciwnika przy jego podaniu i po grze na przewagi uzyskał cenne przełamanie. Przysiężny nie oddał przewagi już do końca seta i po obronie okazji powrotnej dla Gigonuna w samej końcówce triumfował 6:3.

Druga odsłona nie rozpoczęła się po myśli polskiego tenisisty, który już na początku stracił podanie i po chwili przegrywał 0:3. Urodzony w Głogowie zawodnik do końca seta nie miał ani jednej okazji na zniwelowanie strat i po nieco ponad godzinie na tablicy wyników wyświetlił się remis 1-1.

W trzeciej partii to belgijski tenisista jako pierwszy wywalczył przełamanie, jednak błyskawicznie oddał przewagę, nie ugrywając ani jednego punktu, i obaj zrównali się na 3:3. W tym turnieju nie rozgrywa się tie breaka w decydującej odsłonie, więc od stanu 6:6 zawodnicy musieli polować na cenne przełamanie. Przysiężnemu udało się zamknąć mecz za piątą piłką meczową i triumfować 9:7 po dwóch godzinach i 12 minutach rywalizacji.

W II rundzie eliminacji Polak spotka się w środę z Yuichi Sugitą, który jest notowany na 149. miejscu w rankingu ATP. Japończyk w meczu otwarcia okazał się lepszy od Alexandra Warda.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w eliminacjach singla mężczyzn 696 tys. funtów