Challenger Poprad-Tatry: Nie będzie kolejnego finału Mateusza Kowalczyka i Igora Zelenaya

Para polsko-słowacka przerwała dobrą passę. Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay przegrali z czeskim duetem i nie awansowali do ćwierćfinału.

Dominika Pawlik
Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay ostatnie dwa tygodnie mogą zaliczyć do naprawdę udanych. Będąc nierozstawionym duetem w dużym challengerze w Prościejowie, osiągnęli finał. Natomiast w ubiegły piątek, jako faworyci turnieju, bez straty seta zwyciężyli w imprezie w stolicy Czech.
W słowackim Popradzie zostali rozstawieni z numerem 2., a ich pierwszymi przeciwnikami byli Jozef Kovalik i Jan Mertl. Pierwsza partia ułożyła się po myśli faworytów spotkania. Błyskawicznie uzyskali dwa przełamania i wyszli na prowadzenie 5:1. Czesi odrobili część strat, ale ostatecznie seta i tak wygrali Kowalczyk i Zelenay.

W drugiej odsłonie Kovalik i Mertl serwowali bardzo pewnie, w końcu przy siódmej okazji udało im się uzyskać przełamanie. Dzięki temu doprowadzili do super tie breaka, który był bardzo wyrównany. Polak i Słowak prowadzili 7-6, ale cztery kolejne punkty zdobyli rywale i awansowali do kolejnej fazy imprezy.

Na zwycięzców tego spotkania w ćwierćfinale czekają Ivo Klec i Ołeksandr Niedowiesow, którzy pokonali w dwóch setach Djordje Djokovicia i Petera Vajdę.

Poprad-Tatry Challenger Tour 2015, Poprad (Słowacja)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 17 czerwca

I runda gry podwójnej:

Jozef Kovalik (Czechy) / Jan Mertl (Czechy) - Mateusz Kowalczyk (Polska, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2) 4:6, 6:3, 10-7