Roland Garros, I runda: Jerzy Janowicz - Maxime Hamou na żywo!

Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 6:4 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz! Polak w czterech setach pokonał wielkoszlemowego debiutanta 19-letniego Maxime'a Hamou i awansował do II rundy Rolanda Garrosa!
Skomentuj 2
Dziękujemy Państwu za obecność podczas naszej relacji na żywo z meczu Jerzego Janowicza i zapraszamy na jutro na spotkanie Pauli Kani. Tymczasem żegnamy się, życząc wszystkiego najlepszego wszystkim mamom, które dziś obchodzą swoje święto!
Skomentuj 0
Rywalem Jerzego Janowicza w III rundzie będzie Leonardo Mayer bądź Jiří Veselý. Jak na razie bliżej tego jest Argentyńczyk, który prowadzi 3:6, 7:6(8), 6:3, 4:4.
Skomentuj 0
Dla Jerzego Janowicza to pierwszy 2015 roku wygrany mecz na korcie ziemnym.
Statystyki meczu Janowicz z Hamou Statystyki meczu Janowicz z Hamou
Skomentuj 0
Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 5:4 - Ale jest meczbol!
Skomentuj 6
Zobacz więcej komentarzy (3)
Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 5:4 - Niebezpiecznie. Z 30-0 robi się 30-30.
Skomentuj 0
  • Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 5:4 - Tenisiści znów są na korcie, a Hamou dosłownie, bowiem przewrócił się po mocnym zagraniu Polaka.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 5:4 - Hamou chwyta się ostatniej deski ratunku. By wybić Polaka z rytmu, poprosił o pomoc medyczną.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 5:4 - Polak odpuścił gema przy podaniu przeciwnika. Po przerwie będzie serwować po zwycięstwo w całym meczu.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 5:3* - Janowicz przy własnym serwisie do 15 i jeden wygrany gem dzieli Polaka od II rundy.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 4:3 - Przełamanie! Janowicz odegrał return po krosie, a Hamou trafił z bekhendu w siatkę. Polak jest na prostej drodze ku II rundzie.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 3:3* - Break point dla Polaka!
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 3:3* - Jednak są problemy, i ma je Hamou. 0-30 przy podaniu Francuza
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 3:3* - Poza pierwszym gemie, w którym Hamou miał problemy, czwarty set przebiega spokojnie i serwujący pewnie wygrywają własne podania.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 2:3 - Gem bez historii. Szybko wygrany przez 19-letniego Francuza do 15.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 2:2* - Janowicz jest w serwisowym, co jest dla niego szalenie ważne. Od połowy drugiego seta Polak nie miał większych kłopotów przy własnym podaniu i potrafi również kreować swoje szanse przy serwisie rywala.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 1:2 - Tym razem Hamou pewnie przy własnym podaniu. N na korcie nr 6, gdzie wyłaniany jest rywal dla lepszego z polsko-francuskiej pary, Leonardo Mayer prowadzi z Jiřím Veselým 3:6, 7:6(8), 6:3, 1:1.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 1:1* - Gem bez straty punktu dla Polaka. A oto statystyki meczu po trzech setach.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 6:4, 0:1 - Mógł się ten set rozpocząć po myśli Janowicza, ale niestety nasz reprezentant nie wykorzystał dwóch piłek na przełamanie.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 0:0* - Znów przy break poincie łodzianina popełnia błąd z returnu.
    Skomentuj 1
    • Seb Glamour Zgłoś komentarz
      Żeby Jurek wykorzystał chociaż połowę tych break pointów co miał to już dawno byłoby po meczu.
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 0:0* - Niestety, okazja niewykorzystana, ponieważ Janowicz zepsuł zagranie, ale nasz reprezentant będzie miał szansę numer dwa.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 0:0* - I jest ta szansa! Break point dla łodzianina.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 0:0* - Równowaga w gemie otwarcia czwartego seta. Przełamanie dla Janowicza byłoby idealnym początkiem tej odsłony.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 6:4, 0:0* - Gem i trzeci set Jerzy Janowicz! Maxime Hamou wznosił okrzyki przez całego trzeciego seta, ale ostatnie słowo - a właściwie ostatni okrzyk - należał do polskiego tenisisty, który zakończył tę partię efektownym smeczem z wyskoku.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 5:4 - Dwa setbole dla łodzianina!
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 5:4 - Do trzeci razy sztuka! Hamou przestrzelił forhend i Janowicz wywalczył breaka, a po przerwie będzie serwował, by wyjść na prowadzenie 2-1 w setach.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 4:4* - Janowicz mógł zrobić wszystko. Miał otwarty kort, rywala zepchniętego do defensywy. Zdecydował się na skrót i trafił w taśmę. Być może przy trzecim break poincie będzie miał więcej szczęścia.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 4:4* - Szkoda, Polak znów zmarnował szansę, tym razem psując return. Jednak będzie miał drugą okazję.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 4:4* - Hamou wyrzucił bekhend i Janowicza ma break pointa.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 4:4* - Drugi z rzędu wyrównany i znakomity gem przy serwisie Francuza.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 4:4* - Hamou obronił się w świetnyn stylu. Przejął inicjatywę po serwisie i kolejnymi forhendami wymusił błąd Janowicza.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 4:4* - Świetny forhendowy atak Janowicza daje mu piłkę na przełamanie.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 4:4* - Janowicz popisał się akcją spotkania, a być może całego dnia! Dobiegł do loba Hamou i odegrał piłkę zza siebie w sam narożnik kortu. Rywal i widownia oniemieli.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 3:4 - Gem po ponad ośmiominutowej walce dla Hamou. Atmosfera na korcie nt 7 jest gorąca, francuscy kibice dopingują swojego reprezentanta, a Janowicz - co niepokojące - miewa coraz częściej pretensje i do widowni, i do sędziów.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 3:3* - Najdłuższy i najciekawszy gem tego meczu. Już szósta równowaga.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 3:3* - Ale broni się Hamou, również posyłając zagrania wygrywające z forhendu.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 3:3* - Fantastyczny winner z forhendu i Janowicz staje przed szansą na przełamanie.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 3:3* - Po serii dziesięciu wygranych punktów z rzędu Janowicz przegrał akcję przy własnym serwisie, ale najważniejsze, że zdobył gema.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 2:3 - Hamou także pewnie przy własnym podaniu. Przegrany set nie załamał Francuza, który wciąż imponuje ambicją i wolą walki.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 2:2* - Od kilku minut fantastycznie funkcjonuje podanie Janowicza. Drugi z rzędu serwisowy gem Polaka wygrany bez straty punktu.
      Skomentuj 1
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 1:2 - Kolejny gem, w którym Janowicz jest na prowadzeniu przy podaniu rywala, ale nie potrafi postawić kropki nad "i". Polak prowadził 30-15, ale Francuz zdobył trzy punkty z rzędu i utrzymał serwis.
      Skomentuj 0
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 1:1* - Gem "na sucho" dla Janowicza. A statystyki tego meczu po dwóch setach prezentują się tak:
      Skomentuj 2
      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 6:3, 0:1 - Gem dla Hamou. Francuz obronił dwa break pointy i utrzymał serwis.
      Skomentuj 4
      • Załamany Crzyjk Zgłoś komentarz
        Słusznie zrobili, bo przykro było to oglądać. Pierwszą decyzją nowego Prezydenta będzie pewnie zlikwidowanie PZT. Po co związek, jak nasz tenis praktycznie już nie istnieje, a to co z
        Czytaj całość
        niego zostało przejmie pod swoje skrzydła niemiecki.. ;P
        • arekPL Zgłoś komentarz
          Cilić już też poszedł na obiad...gładko z Hasse
          • mijagi Zgłoś komentarz
            daj linka jak coś znajdziesz ... thx ...
            Zobacz więcej komentarzy (1)
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 0:0* - Drugi break point także obroniony przez Francuza, Janowicz nie odegrał forhendu rywala.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 0:0* - Francuz obronił się serwisem, ale po winnerze z forhendu Janowicz ma drugą szansę na breaka.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 0:0* - Break point w gemie otwarcia trzeciego seta dla Polaka.
            Skomentuj 1
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 0:0* - Przerwa między drugim a trzecim setem będzie dłuższa, ponieważ Janowicz opuścił kort i udał się do szatni.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 6:3, 0:0* - Gem i drugi set Jerzy Janowicz! Polak w tej partii prezentował się już o wiele lepiej, a zakończył ją winnerem z bekhendu.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 5:3 - Trzeci setbol dla Polaka!
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 5:3 - Uciekły obie szanse. Przy pierwszej Janowicz nie trafił w kort smeczem, a przy drugiej Hamou posłał kończący forhend.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 5:3 - Dwa setbole dla Polaka!
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 5:3 - Dwa pierwsze break pointy niewykorzystane, ale przy trzecim Janowicz przejął inicjatywę, ruszył do przodu i wykończył akcję przy siatce. 5:3 i łodzianin serwuje, aby wygrać drugiego seta.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 4:3* - Hamou pomaga naszemu tenisiście. Trzy break pointy dla Polaka po błędach Francuza.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 4:3* - Niestety, przełamanie dla Hamou. Janowicz wciąż ma problemy z regularnością i przy break poincie wyrzucił forhend z połowy kortu.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 4:2 - Wymiana meczu! Hamou odegrał skrót Polaka, następnie dobiegł do loba i zagrał piłkę między nogami. Na szczęście całą tę akcję wygrał łodzianin. 15-15.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 4:2 - Gem Hamou. Janowicz nie wywierał presji na swoim rywalu.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 4:1* - Po walce i po obronie break pointów Janowicz utrzymał własne podanie i pierwszy raz w tym meczu jest na trzygemowym prowadzeniu w secie.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 3:1 - Obronił się Janowicza. Równowaga.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 3:1 - Pewnie poczuł się Janowicz, być może zbyt pewnie. Dwa break pointy dla Hamou.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 3:1 - Przełamanie! Janowicz spokojnie kontrolował wymianę i rozrzucając rywala po korcie wymusił jego błąd.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 2:1* - Podwójny błąd serwisowy Hamou i dwa break pointy dla Janowicza.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 2:1* - I jest gem dla Janowicza po męczarniach oraz obronie dwóch break pointów.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 1:1 - Janowicz znów oddalił zagrożenie - tym razem serwisem.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 1:1 - Nieudana akcja serwis-wolej Janowicza i Hamou ma drugiego break pointa.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 1:1 - Obroniony break point. Po dobrym serwisie agresywnie udał się do siatki, a obronne zagranie Hamou wyleciało poza kort.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 1:1 - Piłka na przełamanie dla Francuza.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 1:1 - Polak ostrzeliwuje siatkę, a Hamou czuje swoją szansę i jest niesamowicie zdeterminowany.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:7(4), 1:0* - Spokojne otwarcia drugiego seta w wykonaniu Polaka. Gem z jednym straconym punktem.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:7(4), 0:0 - Gem i pierwszy set Maxime Hamou. Przy setbolu dla Francuza Jerzy Janowicz popełnił podwójny błąd serwisowy.
            Skomentuj 3
            • ALLEZ Charlie Zgłoś komentarz
              Grazyna Kopacz, ja tez zaluje, ze nie postawilas na Francuza :) :) :)
              • Grazyna Kopacz Zgłoś komentarz
                szkoda że nie postawiłam na Francuza , trochę kasy by wpadło . A wynik już teraz jest do przewidzenia . Dopóki nie zmieni się trener i mentalność zawodnika = równia pochyła :(
                • skakun Zgłoś komentarz
                  Oj Jurek, Jurek...
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:6(4-6) - Przy pierwszej Francuz przestrzelił bekhend.
                  Skomentuj 3
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:6(3-6) - Bekhendowy return Polaka w siatkę i Hamou ma trzy piłki setowe.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:6(3-5)* - Hamou trafił forhendem w linię.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:6(3-4)* - Wygrywający forhend łodzianina.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:6(2-4) - Niestety. Podwójny błąd serwisowy Janowicza.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:6(2-3) - Brawo dla łodzianina. Wyczuł odpowiedni moment i popisał się wygrywającym forhendem po krosie.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:6(1-3)* - Kolejna wymiana, z której zwycięsko wyszedł Hamou.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:6(1-2)* - Wygrywający serwis Polaka.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:6(0-2) - Wymiana z głębi kortu zakończona błędem z forhendu Polaka.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *6:6(0-1) - Punkt otwarcia dla Francuza.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 6:6* - Gem do 15 dla Polaka i czas na tie break.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *5:6 - Gem dla Hamou i jedyna droga Janowicza do wygrania pierwszego seta prowadzi przez rozgrywkę tie breakową.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 5:5* - Pierwszy mały test Janowicza i Polak zdał go celująco. Serwując pod presją, wzniósł się na poziom nieosiągalny dla Francuza i wygrał gema bez straty punktu.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *4:5 - Gem w pięciu punktach dla Hamou, w którym Janowicz był daleki od właściwej dyspozycji, i Polak własnym serwisem musi bronić się przed przegraniem seta.
                  Skomentuj 1
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 4:4* - Pierwszy break point obroniony przez Janowicza skrótem, drugi serwisem, ale przy trzecim Hamou przejął zepchnął Polaka do obrony i zakończył akcję smeczem przy siatce.
                  Skomentuj 4
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *4:3 - Niestety, błędy Janowicza i Polak musi bronić trzech piłek na breaka.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 4:3* - Hamou to na pewno ciekawy tenisista - lekko poruszający się po korcie, potrafiący radzić sobie w wymianach i skończyć forhendem. Jednakże wszystkie atuty w tym meczu są po stronie naszego reprezentanta, który po przerwie będzie serwować nowymi piłkami.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 4:2* - Gem dla Janowicza. Ważne, że po przełamaniu łodzianin utrzymał własne podanie.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *3:2 - Znów korzyść Polakowi przynosi skrót. Tym razem dropszotem obronił piłkę na przełamanie.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *3:2 - Huśtawka nastrojów Janowicza w szóstym gemie. Są asy i winnery, ale są też podwójne błędy i pomyłki własne. I z prowadzenia 40-0 robi się break point dla Hamou.
                  Skomentuj 0
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *3:2 - Przełamanie! Janowicz zdominował wymianę mocnymi forhendami, a na koniec popisał się wysublimowanym dropszotem.
                  Skomentuj 1
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 2:2* - Forhendowe błędy Hamou i Janowicz ma dwie piłki na przełamanie.
                  Skomentuj 1
                  Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 2:2* - Pewny gem Janowicza, wygrany bez straty punktu.
                  Skomentuj 1
                    Myślę, że trochę melisy JJ wypił przed spotkaniem i nerwy go nie poniosą !
                    Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *1:2 - Drugi gem z rzędu dla Hamou i po raz pierwszy w tym meczu Francuz obejmuje prowadzenie.
                    Skomentuj 1
                      Standard ostatnio u Jurka,oddanie pierwszego swojego gema serwisowego.
                      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 1:1* - Zły skrót Janowicza, Hamou błyskawicznie dobiegł do zagrania Polaka i posłał kończący forhend. Przełamanie powrotne.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *1:0 - Hamou przejął inicjatywę i ma piłkę na odrobienie strat.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou *1:0 - I mamy przełamanie! Serwis z prędkością 142 km/h, jaki posłał Hamou. nie mógł zrobić krzywdy łodzianinowi.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 0:0* - Niestety, wszystkie trzy szanse nie zostały wykorzystane. Jednak po forhendowym błędzie będzie czwarta okazja dla Polaka.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Maxime Hamou 0:0* - Trzy break pointy dla Polaka w gemie otwarcia.
                      Skomentuj 0
                      Skomentuj 0
                      Zaczynamy od serwisu Hamou!
                      Skomentuj 0
                      Dla Jerzego Janowicza to trzeci występ w głównej drabince Rolanda Garrosa - w dwóch poprzednich startach dochodził do III rundy. Maxime Hamou natomiast to wielkoszlemowy debiutant.
                      Skomentuj 0
                      Czas na pierwszy w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa występ Jerzego Janowicza. Rywalem Polaka będzie 19-letni posiadacz dzikiej karty Maxime Hamou.
                      Skomentuj 0
                      Od godz. 11:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa pomiędzy Jerzym Janowiczem a Maxime'em Hamou.