WTA Norymberga: Niesamowity pościg Andżeliki Kerber, triumfy Vinci i Knapp

Wszystkie rozstawione zawodniczki, które wyszły we wtorek na korty w Norymberdze, wygrały swoje spotkania. Do ćwierćfinału awansowały m.in. Andżelika Kerber, Roberta Vinci i Karin Knapp.

Karolina Konstańczak
Andżelika Kerber, która występuje w niemieckiej imprezie z numerem drugim, we wtorek spotkała się z Klarą Koukalovą. Reprezentantka gospodarzy pewnie wygrała pierwszego seta 6:1 w imponującym czasie 22 minut, jednak w drugiej części meczu napotkała na swojej drodze sporo kłopotów. 11. obecnie zawodniczka świata przegrywała bowiem 1:5 i 15-40, a nieco później 2:5 i 0-40. Waleczna tenisistka zdołała odrobić straty, broniąc po drodze aż sześciu piłek setowych i finalnie pokonała swoją rywalkę 6:1, 7:6(2). W ćwierćfinale zmierzy się z Japonką Misaki Doi, pogromczynią Chinki Shuai Zhang.
Żadnych trudności z awansem do najlepszej "ósemki" w Norymberdze nie miała Roberta Vinci, która spotkała się z Terezą Smitkovą. Włoszka spędziła na korcie zaledwie 50 minut, oddając oponentce tylko trzy gemy. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem siódmym Kurumi Nara, która okazała się lepsza od Szwajcarki Stefanie Vögele.- Dwie pierwsze rundy turnieju zagrałam naprawdę dobrze - skomentowała zawodniczka z Italii, która w meczu otwarcia straciła dwa gemy w starciu z Witalią Diaczenko. - Oczywiście nie było łatwo, ale zaprezentowałam świetny tenis. Cieszę się, że z każdym spotkaniem podwyższam swój poziom - dodała.

Karin Knapp, występująca z "szóstką" przy nazwisku, pokonała we wtorek posiadaczkę dzikiej karty Annę-Lenę Friedsam 6:1, 6:3 i będzie musiała poczekać na swoją kolejną rywalkę. O prawo gry z nią powalczą bowiem Kiki Bertens i Julia Putincewa.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 19 maja

II runda gry pojedynczej

Andżelika Kerber (Niemcy, 2) - Klára Koukalová (Czechy) 6:1, 7:6(2)
Roberta Vinci (Włochy, 4) - Tereza Smitková (Czechy) 6:2, 6:1
Karin Knapp (Włochy, 6) - Anna-Lena Friendsam (Niemcy) 6:1, 6:3
Kurumi Nara (Japonia, 7) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:3, 6:4
Misaki Doi (Japonia, Q) - Shuai Zhang (Chiny) 1:6, 6:3, 6:1

WTA Strasburg: Jelena Janković i Sloane Stephens zmierzą się o półfinał

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)