ATP Monte Carlo: Isner przetestował Nadala, Djoković zmierzy się z Ciliciem

Rafael Nadal potrzebował trzech setów, aby w czwartek awansować do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Zwycięstwo w dwóch partiach odniósł lider rankingu, Novak Djoković.

Rafał Smoliński
W 2011 roku John Isner zaskoczył Rafaela Nadala w I rundzie Rolanda Garrosa, a utytułowany tenisista z Majorki potrzebował pięciu partii, aby wygrać mecz. W czwartek Amerykanin znów okazał się godnym przeciwnikiem dla Hiszpana, tym razem na monakijskiej mączce.
Premierowa odsłona była bardzo wyrównana, obaj panowie nie zdobyli choćby jednego przełamania, dlatego o losach setach zadecydował tie break. W rozgrywce tej Isner miał dwie piłki setowe, z czego jedną przy własnym podaniu, lecz wyrzucił forhend w aut i po zmianie stron to Hiszpan wykorzystał swoją szansę. Drugiego seta zapisał na swoje konto Amerykanin, dzięki przełamaniu w dziewiątym gemie. W trzeciej odsłonie jednak Nadal szybko uzyskał bezpieczną przewagę, by po dwóch godzinach i 20 minutach triumfować ostatecznie 7:6(6), 4:6, 6:3.- Poziom tenisa prezentowanego przeze mnie w trzecim secie był wyższy niż w dwóch poprzednich partiach. Jestem bardzo szczęśliwy z awansu do ćwierćfinału i to jest dla mnie najważniejsze - powiedział triumfator zawodów Monte-Carlo Rolex Masters z lat 2005-2012, który w piątek spotka się z Davidem Ferrerem. Rozstawiony z numerem piątym walencjanin stoczył w czwartek trzysetowy bój z Gillesem Simonem, zanim zwyciężył Francuza 6:2, 6:7(3), 6:1.

Czasu nie tracił w czwartek lider rankingu ATP, Novak Djoković. Zwycięzca turnieju w Monte Carlo z 2013 roku w 56 minut rozprawił się z Austriakiem Andreasem Haiderem-Maurerem 6:4, 6:0. - Rozegrałem i wygrałem w tym roku już wiele spotkań, dlatego odnalazłem na korcie właściwy rytm i czuję się bardzo pewnie - wyznał Nole, którego w piątek czeka pojedynek z Marinem Ciliciem. Triumfator US Open 2014 okazał się w III rundzie lepszy od Jo-Wilfrieda Tsongi w dwóch setach. - Zagram z Marinem Čiliciem, mistrzem wielkoszlemowym, który prezentuje najlepszy tenis w karierze. Czeka mnie zatem trudne wyzwanie - zakończył Djoković, który z Chorwatem wygrał 11 dotychczas rozegranych spotkań.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)