ATP Casablanca: Kolejna wygrana Almagro, trzysetowy thriller Kliżana z Brownem

Nicolas Almagro pokonał Carlosa Berlocqa i bez straty seta awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Casablance. Martin Kliżan był o krok od porażki, ale odwrócił losy spotkania z Dustinem Brownem.

Marcin Motyka
W swoim czwartym turniejowym starcie na nawierzchni ziemnej w 2015 roku Nicolás Almagro po raz trzeci awansował do ćwierćfinału. W środowym pojedynku II rundy turnieju ATP w Casablance hiszpański posiadacz dzikiej karty wyeliminował Carlosa Berlocqa, poprawiając na 3-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Argentyńczykiem.
Mecz, który zakończył się wynikiem 7:5, 7:5 dla Almagro, był bardzo zacięty, a o triumfie tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego zadecydowała lepsza dyspozycja serwisowa. 29-latek z Murcji w ciągu 101 minut gry posłał wprawdzie tylko jednego asa, ale po trafionym pierwszym podaniu zdobył 28 z 34 rozegranych punktów i ani razu nie dał się przełamać.

Ćwierćfinałowym rywalem Almagro będzie rozstawiony z numerem drugim Martin Klizan, który stoczył niesamowicie zacięty pojedynek z Dustinem Brownem. Słowak wygrał pierwszego seta 6:4, ale w drugim - także 6:4 - lepszy okazał się Brown. W decydującej partii Niemiec wywalczył przełamanie na 6:5, ale nie potrafił dokończył dzieła przy własnym podaniu. Kližan odrobił stratę i ostatecznie zwyciężył w tie breaku.

Dwa ze swoich trzech tytułów w głównym cyklu Pablo Andujar zdobył właśnie w imprezie w Casablance (lata 2011-12). W tym roku Hiszpan stracił szansę na trzecią wielką nagrodę im. króla Hassana II w fazie 1/8 finału, przegrywając w dwóch setach z oznaczonym "szóstką' Andreasem Haiderem-Maurerem.

Austriak, który we wtorek nie stracił serwisu, posłał dziewięć asów i uzyskał dwa breaki, w ćwierćfinale zagra z innym pogromcą reprezentanta Hiszpanii, Damirem Dzumhurem. Bośniak mierzył się z Marcelem Granollersem, turniejową "czwórką", który skreczował po 24 minutach spotkania.

Grand Prix Hassan II, Casablanca (Maroko)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
środa, 8 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Martin Kližan (Słowacja, 2) - Dustin Brown (Niemcy) 6:4, 4:6, 7:6(5)
Andreas Haider-Maurer (Austria, 6) - Pablo Andújar (Hiszpania) 7:5, 6:3
Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina) - Marcel Granollers (Hiszpania, 4) 3:0 i krecz
Nicolás Almagro (Hiszpania, WC) - Carlos Berlocq (Argentyna) 7:5, 7:5